• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 14 °C

“Klinik Tanıda Muayene Rehberi” Kitabı, Tıp Fakültelerinde Ders Kitabı Olarak Okutulacak

“Klinik Tanıda Muayene Rehberi” Kitabı, Tıp Fakültelerinde Ders Kitabı Olarak Okutulacak
Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları'ndan çıkan "Klinik Tanıda Muayene Rehberi" kitabı tıp fakültelerinde ders kitabı olarak okutulacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları'ndan çıkan "Klinik Tanıda Muayene Rehberi" kitabı tıp fakültelerinde ders kitabı olarak okutulacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Yayınlarından çıkan "Klinik Tanıda Muayene Rehberi" kitabı Türkiye Tıp Fakültelerinde ders kitabı olarak okutulacak. Tıp Fakültelerinin özellikle iç hastalıkları alanında büyük bir açığı kapatacak olan kitap Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel'e takdim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. F. Tümay Sözen'in, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin kendi alanlarında kaleme aldıkları ders notlarından derlediği kitabının, klinik tıp pratiğinde hekimin hastaya tanı koymasında olmazsa olmaz sayılan, hikâye alma ve fizik muayene konuları üzerine, sağlık insanlarına yol gösterici bir yayın olduğu bildirildi. Prof. Dr. F. Tümay Sözen, kitabı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e makamında takdim etti.

"BİLİME HER ZAMAN DESTEK OLUYORUZ"

Takdim sırasında açıklamada bulunan Prof. Dr. F. Tümay Sözen, Yakın Doğu Üniversitesi'nin araştırma ve geliştirme konularında desteğine vurgu yaparak; "Yakın Doğu Üniversitesi, araştırma ve bilimin gelişmesine katkı koyacak bir adım atma konusunda her zaman bu istekte olan üyelerine destek olmuştur. Klinik tanıda muayenenin önemine değindiğimiz bu kitabın hazırlanmasında ve basımında bu desteği bir kez daha gördük. Bizlere sağladıkları bu destek ve teşvik için kitabı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Sayın Suat İ. Günsel'e bizzat takdim etmek istedim. Araştırma ve geliştirme alanlarında bilim insanlarına destek olmak bilim yuvası olan üniversitelerin olmazsa olmazıdır ve Yakın Doğu Üniversitesi bu konuda gerçekten çok destekleyicidir. Özellikle tıp öğrencilerine ve sağlık çalışanlarına bir rehber niteliğinde olan bu kitabın hazırlanmasında bize gösterilen destek için de hem kendi adıma hem de kitapta katkıda bulunan arkadaşlarım adına desteklerini esirgemeyen Sayın Suat Hocamız'a teşekkür etmek istedim" ifadelerini kullandı.

"BU KİTAP TIP EĞİTİMİNDE BİR EKSİĞİ KAPATACAK"

Tıp Fakültelerinde özellikle İç Hastalıkları alanında bir eksikliği gidermiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dr. Suat İ. Günsel, "Mevcut tıp fakültelerinin özellikle iç hastalıkları alanında rehber niteliğinde olacak bir kaynak eksikliği vardı. Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak, İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. Tümay Sözen ve kitaba katkıda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi sağlık çalışanları bu eksikliği kapattı. Sağlık alanında bir rehber niteliğinde olan kitabın tıp fakültelerinde ders kitabı olarak okutulacağının bilgisini almış olmanın memnuniyeti ve gururunu yaşıyorum. Üniversitemizin tüm araştırma ve geliştirme konularında çalışmalar yapan akademisyenlerine desteği devam edecektir. Yakın Doğu Üniversitesi olarak bilime, insan sağlığına, dolayısıyla topluma ve insanlığa değer katmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim