• BIST 107.401
  • Altın 173,624
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı
KKTC Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Türkiye'deki terör faaliyetlerini protesto etmek ve diğer dünya ülkelerine tepki göstermek için Bakanlık binasına Türk...

KKTC Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Türkiye'deki terör faaliyetlerini protesto etmek ve diğer dünya ülkelerine tepki göstermek için Bakanlık binasına Türk bayrağı astı. Sucuoğlu, "Türkiye'de terör belası bitene kadar bayraklar asılı kalacak" dedi.

Türkiye'de son zamanlarda artan terör saldırılarının son bulması için yavru vatan Kıbrıs'tan destek geldi. Belçika ve Fransa'da gerçekleştirilen terör saldırılarında diğer dünya ülkelerinin teröre tepki gösterdiklerini ve bu ülkelerin bayraklarını her yere astıklarını ifade eden Sucuoğlu, aynı saldırının gerçekleştirildiği Türkiye'ye karşı duyarlı olunmadığına dikkati çekti.

Türk bayrağının yanına KKTC bayrağı da astıran Sucuoğlu, "Bu bir isyanın bir şekilde dışarıya tezahürüdür. Dünyanın hiçbir yerinde terörizme bağlı canlı bombalarla veya başka şekilde ölümü tasvip etmiyoruz. Dünyanın her yerinde teröre karşıyız. Her yerde can candır." dedi.

"DUYARLILIKTA ÇİFTE STANDART UYGULANIYOR"

Dünya ülkelerinin duyarlılıkta çifte standart uyguladığını aktaran Sucuoğlu şunları söyledi:

"Yani Belçika'da ve ya Avrupa'nın başka bir ülkesinde canlı bombanın patlatılması veya terörizm nedeni ile can kayıpları olduktan hemen sonra dünyanın belli ülkelerinde başta Amerika olmak üzere Belçika bayrağı asılırken AB bayrağı asılırken Anavatanımız Türkiye'de altıncı defadır canlı bombalarla birçok soydaşımız hayatını kaybediyor ama buna bir hassasiyet gösterilmiyor. Çok yüzeysel demeçlerle olay kınanıyor ama onun dışında herhangi bir tepki gösterilmiyor. Biz açıkçası özellikle Belçika'dan sonra dünyanın belli bölgelerinde Belçika Avrupa bayrakları protesto amaçlı açıldıktan sonra insanın isyan etmemesi mümkün değil."

"TURİZM BAKANLIĞI OLARAK İSYANIMIZI GÖSTERDİK"

"Biz de yavru vatan ve Turizm Bakanlığı olarak bu isyanımızı bu şekilde gösteriyoruz" diyen Sucuoğlu, "Türk bayrağımızı ve bizim bayrağımızı kendi bakanlığımızı önüne asma kararı aldık. Ama aynı zamanda dünyada yapılan tüm terörizm faaliyetlerini kınamayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Pakistan'da meydana gelen saldırıdan da örnek veren Sucuoğlu şöyle devam etti:

"Bir bakıyorsunuz Avrupa'da veya başka bir yerde Türkiye'de veya diğer Müslüman ülkelerdeki can kayıpları sıradan geçiştiriliyor. Ama Avrupa'dakiler konu oluyor. Protestolar oluyor. Kaç ülkeden cumhubaşkanları, başbakanlar kolkola girip yürüyor ama İstanbul'da Ankara'da veya başka bir ülkede daha ziyade Ortadoğu bölgesinde veya Pakistan gibi ülkelerde olan herhangi bir terörizm sonucu kaybedilen canlar için hiçbir faaliyet yok. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Anlayamıyorum…"

"TÜRKİYE'DE TERÖR BİTENE KADAR ASILI KALACAK"

KKTC olarak çifte standarda karşı bu şekilde isyanlarını ortaya koymak istediklerine işaret eden Sucuoğlu, bayrakların Türkiye'deki terör belasının son bulana kadar asılı kalacağı bilgisini de verdi.Cihan

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı

KKTC Turizm Bakanı bakanlığına Türk bayrağı astı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim