• BIST 110.932
  • Altın 174,678
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 25 °C

"Kendi Yağınızla Güzelleşin"

"Kendi Yağınızla Güzelleşin"
Uzmanlar; çökük yanak, gülme ve alın çizgisi gibi düzensizliklerin, hastanın kendi vücudundan alınan yağla giderilebildiğini açıkladı.

Uzmanlar; çökük yanak, gülme ve alın çizgisi gibi düzensizliklerin, hastanın kendi vücudundan alınan yağla giderilebildiğini açıkladı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Bilkay, hastadan ince kanullerle alınan yağ dokusunun, deri altına verilmesi şeklinde bir uygulama olan yağ enjeksiyonu yönteminde başarılı sonuçlar alındığını söyledi.

Bilkay, "Yağ enjeksiyonu yapmak için, hastanın karın, uyluk, kalça ve diğer yağ birikimi olan vücut bölgelerinden ince kanul ile alınan yağ dokusunun, özel işlemlerden geçirildikten sonra gerekli bölgede deri altına enjekte edildiğini" anlattı.

Plastik ve Estetik Cerrah Bilkay, bu işlemin lokal anestezi ile gerçekleştirildiğini söyledi. İşlem sırasında hiçbir şekilde neşter kullanılmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Bilkay, "Yağ, en sık olarak çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi ve dudakların dolgunlaştırılması ya da vücuttaki kontur düzensizliklerinin giderilmesi amacıyla uygulanır. Alınacak yağ miktarına göre lokal veya genel anestezi uygulanır. Önceden belirlenen bölgelerden enjektör ile negatif basınç uygulayarak yağ çekilir. Alınan yağ yine enjektör içinde serbest süzülmeye bırakılarak, serum ve yağ hücrelerinin ayrılması için bekletilir. Sonra yağ hücrelerinin daha çok bulunduğu orta bölümden küçük enjektörle alınıp nakledilmek istenen bölgeye enjekte edilir" dedi.

"VERİLEN YAĞIN YÜZDE 50'Sİ KALICI"

Yağ hücrelerinin transfer edilen bölgede yaşayabilirlik oranının yüzde 50 olduğunun altını çizen Bilkay, "Yani verilen yağın yarısı kalıcıdır. Bu nedenle yeterli miktarda kalıcı dolgunluk elde edebilmek için, yağ enjeksiyonu iki seans olarak düşünülmesi ve uygulanması gereken bir yöntemdir. İki seans sonunda elde edilen etki yıllarca kalıcılığını korur. Seanslar arasında en az 4-6 ay olmalıdır. Yağ transfer edilen bölge geniş ise 2-3 gün dinlenmek yeterli olacaktır. Özellikle yüzde işlem yapılan bölgeler küçük alanlar olduğundan tedaviden 1 gün sonra normal hayata dönülebilir. Bir hafta güneş ışınlarından korunmanız gerekir" diye konuştu.

"Kendi Yağınızla Güzelleşin"

"Kendi Yağınızla Güzelleşin"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim