• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

Kendi yağınızla güzelleşin

Doç.Dr. Hayati akbaş: ‘Yüz güzelliğini arttırmak için kullandığımız en önemli dolgu malzemesi vücudun kendi yağıdır’ dedi.
 
BM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, insanların yüz güzelleştirmeleri için kendi yağ dokuları ile 30 dakikalık bir operasyon sonucu güzelleştiklerini söyledi.
Yüz güzelliğinin kadın ve erkekler için son derece önemli olduğunu belirten FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, “Zamanla, yaşla yüzün güzelliğinde mutlaka bir eksilme ortaya çıkar. Yüzün dokularında, yağ dokularında ve şeklinde zaman içersinde yüzün gençliğinde bir eksilme olabilir. Bazı insanlarda da genetik nedenlerle yüz bölgesinde yağ dokusu azlığı söz konusudur. Bu da ister istemez yüzün daha yaşlı gözükmesine ve estetik anlamda da negatif gözükmesine yol açar. Yüz güzelliğini arttırmak için kullandığımız en önemli dolgu malzemesi vücudun kendi yağıdır. Bugün dünyada yüz güzelleştirmede ve yüz gençleştirmede en çok kullanılan dolgu maddesi kendi yağıdır. Yani insanlar artık kendi yağlarıyla güzelleşiyorlar. Biz plastik cerrahlarda diğer dolgu maddeleri ile kıyaslanmayacak ölçüde iyi olan kendi yağı ile yüz güzelliği oluşturmayı öneriyoruz ve bunu yapıyoruz” dedi.
 
İNSANLAR KENDİ YAĞLARI İLE GÜZELLEŞİYOR
İdeal yüz güzelliği için kişinin kendi yağ dokusu olduğunun altını çizen Akbaş, “Zaman içersinde yüzün yağ dağılımında azalma olabiliyor veya genetik nedenlerle yüzün yağında bir eksiklik olabiliyor. Bu dolgunluğu vermek adına biz plastik cerrahlar bugüne kadar birçok hazır dolgu malzemeleri, silikon dolgu malzemeleri gibi maddeler kullandık. Ancak kalıcı dolgular oluşturduğu riskler nedeniyle artık yüz bölgesinde kesinlikle tavsiye edilmiyor. Bunun yerine geçici dolgular, yani belli bir süre ile yüz bölgesindeki dokularda kalan dolgu malzemelerini kullanıyoruz. Ancak bunları sürekli tekrarlamak gerekiyor ve çok yüksek polimlerde vermek gerekiyor. Hem pahalı olması hem de sık sık tekrarlamak gerektirdiği için bunlarda bizim için ideal olmuyor. İdeal dolgu ve ideal yüz güzelliği için oluşturduğumuz dolgu malzemesi bedenimizde olan yağ dokusudur. Her insanın vücudunun başka bölgelerinde mutlaka gerekli miktarda yağ dokusu vardır. O yağ dokularını alıyoruz, gerekli işlemlerden geçiriyoruz ve o yağ dokusunu kişinin dudaklarına, kaşlarının altına, alnına, yanaklarına gibi yüzünün her yerine yapabiliyoruz” diye konuştu.
 
30 DAKİKADA YÜZ GÜZELLİĞİ
Yağ dokularını tercih ettiklerini ifade eden Akbaş, “Yağ dokusunda çok mükemmel sonuçlar alıyoruz. Yağ dokusu yüzümüzü hem dolgun yapar hem de yağ dokusunun içersinde kök hücreler olduğu için yüzümüzde ilaveden yenileme ve gençleşme sağlar. O nedenle birçok hastaya biz yüz güzelliği ve gençleştirme oluşturmak için yağ dokusu yapıyoruz. Yağ dokusu ile güzelleştirme son derece kolay bir işlemdir. Riski hemen hemen hiç yok denecek kadar azdır. Kişinin kendi yağ dokusu olduğu için herhangi bir alerji, yan etki gibi şeyleri yoktur. Operasyon ise son derece kısadır. Yarım saatte yapılır. Operasyon sonrası kişinin yüzünde birkaç günlük şişkinlik ve ödem oluşur. Bu şişkinlikler indikten sonra kişiler günlük yaşantılarına dönebilirler. Bu nedenle yaşlanma çizgileri olan, dudaklarının inceliğinden şikayet eden, alın çizgileri olan, yanaklarında çöküklükler olan, yüz bölgesindeki herhangi bir nedenle çöküklük veya estetik eksikliği olan herkese biz kendi yağından aldığımız yağ dolgusunu güvenle öneriyoruz. Sonuçlar oldukça iyi ve başarılıdır” şeklinde konuştu.
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim