• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 22 °C

Kayserigaz Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Kayserigaz Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor
Kayserigaz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Grubu Mavi Köprü, Kayseri'nin Develi İlçesi'nde ki bir ilköğretim okuluna hediye edilmek üzere Kayserigaz çalışanları...

Kayserigaz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Grubu Mavi Köprü, Kayseri'nin Develi İlçesi'nde ki bir ilköğretim okuluna hediye edilmek üzere Kayserigaz çalışanları arasında "Kitap Toplama Kampanyası" başlattı.

Her yıl Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocukların kütüphanesine kitap kazandırmayı hedefleyen Kayserigaz, geçtiğimiz yıllarda Kayserigaz'ın sevimli maskotu Dolgi'nin kitaplarını minik kahramanlarına hediye etmişti. Bu yıl ise geçtiğimiz yıllardakinden farklı olarak, Kurumsal Sosyal Sorumluluk faaliyeti kapsamında Kayserigaz çalışanlarından oluşan Mavi Köprü grubu ile şirket içinde kitap toplama seferberliği başlattılar. Kitap toplama işlemi 22 Şubat 2016 Pazartesi gününden başlayarak, 18 Mart 2016 Cuma gününe kadar devam edecek. Kampanya dahilinde Kayserigaz çalışanları yakın çevrelerinden kitap toplayabileceği gibi, evlerinde kullanmadıkları kitapları kullanılabilir hale getirerek, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracaklar.

Kayserigaz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Grubu olan Mavi Köprü üyelerinden olan Kayserigaz Kurumsal İletişim Yöneticisi Özlem Acur, grubu tanımlarken; "Tamamı şirketimizin farklı bölümlerinden, 9 asıl üyeden oluşan, Kayserigaz'ın tüm çalışanlarının gücünü barındıran, kocaman yüreği olan bir grubuz. Tüm yıl boyunca sosyal sorumluluk faaliyetleri yapmaya devam edeceğiz. Kayseri Halkı etkinliklerimizi basından, şirketimize ait sosyal medya hesaplarımızdan ve yine şirketimize ait web sitemizden takip edebilecekler. Kayserigaz olarak yarının geleceği olan çocuklarda kitap sevgisini arttırma adına her yıl farklı aktiviteler düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda şirketimizin maskotu olan Dolgi'ye ait hikaye kitapları, İngilizce dergi, bulmaca ve boyama kitapları hazırlayarak Kütüphaneler Haftası'nda ilköğretim öğrencilerine hediye ettik. Bu yıl da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Grubumuz Mavi Köprü ile ilköğretim öğrencilerinin ihtiyaç duyabileceği kitapları toplamaya karar verdik. Mavi Köprü olarak amacımız araştıran, sorgulayan, öğrenen ve öğreten bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak. Kitaba ulaşma noktasında yeterli imkana sahip olmayan çocuklarımıza kitap ulaştırabilmek için çalışmalarımıza başladık. Toplamış olduğumuz kitapları Kayserigaz'ın yatırım alanlarından olan Develi İlçemizde bulunan bir ilköğretim okuluna hediye edeceğiz." dedi.

Düzenlenen kitap toplama kampanyası kapsamında ilköğretim öğrencileri için yaşlarına uygun eğitici ve öğretici kitapların toplanması sağlanarak, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması amaçlanıyor. Toplanacak kitaplar sayesinde çocuklar ihtiyaç duydukları kitapları okuma imkanına kavuşacaklar.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim