• BIST 110.932
  • Altın 175,113
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 20 °C

Kaynarca’ya 45 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Ve 6 İçme Suyu Deposunun İlk Kaynak Töreni Gerçekleştirildi

Kaynarca’ya 45 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Ve 6 İçme Suyu Deposunun İlk Kaynak Töreni Gerçekleştirildi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca'ya kazandırılacak 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içme suyu deposunun ilk kaynak töreni gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca'ya kazandırılacak 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içme suyu deposunun ilk kaynak töreni gerçekleştirildi.

Kaynarca Karaboğaz Mahallesi'nde düzenlenen programa Başkan Toçoğlu'nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

GÖLÜN SUYU KARADENİZ KIYILARINDA

Programın açılış konuşmasında söz alan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Bugün hem Kaynarca'nın mahalleleri için hem de SASKİ için önemli bir gün. Uzun zamandır bu projenin üzerinde çalışıyorduk. İnsanlara insani tüketim standartlarına uygun su ulaştırmayı temel misyonumuz olarak görüyoruz. Bizi gece gündüz motive eden duygu bu duygudur. Suya hizmet tüm yaratılmışlara hizmettir. Bütün çalışanlarımızla sahadayız. Bu projeyle Sapanca Gölü'nden alınan su; Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi'nde arıtılacak; ardından 60 kilometrelik hatla Karadeniz kıyılarına kadar ulaştırılacak. Ayrıca 6 yeni su deposu inşa ediyoruz. Bu depolar son derece sağlıklı, kontrol edilebilir depolar olacak. Projemiz tam bir entegrasyon mantığıyla çalışacak. Bir taraftan Sapanca Gölü'nün suyu bu bölgeye ulaşacak; bir taraftan da Pamukova Eskiyayla'da inşa çalışmaları devam eden Akçay Barajı'ndan temin edeceğimiz su bu bölgeye ulaşacak. Kuzeyde devam eden Çamdağı Barajı Projesi'nden alacağımız su da bu bölgeye ulaşacak. Çok kaynaktan beslenen entegre ve 24 saat kontrol edilebilir bir sistem kuruyoruz. Suya su gibi para harcıyoruz. İnsani tüketim önceliğimizdir. Projemiz Kaynarcamıza hayırlı olsun" diye konuştu.

KAYNARCA'NIN TAMAMINA 1. SINIF SU

Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, "Kaynarca'mızda her geçen gün daha güzel hizmetleri hayata geçiriyoruz. Hamdolsun Kaynarca'mızın tüm mahalleleri bu proje ile Sapanca Gölü'nün tertemiz suyuna kavuşacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu. Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ise, "Bu proje Kaynarca'ya en çok yapılmasını istediğimiz hizmetlerden birisi idi. Yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın su konusunda taleplerini Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na ilettik. Hamdolsun şimdi ise projemizin ilk kaynak töreninde bir aradayız. Sapanca Gölü'nün suyunu Karadeniz kıyısına ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN BİR SÖZÜMÜZÜ DAHA TUTUYORUZ"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise yaptığı konuşmada, "Geçtiğimiz hafta içerisinde Şehir Senin İçin Yenileniyor sloganıyla yola çıkarak 16 ilçemizde yol çalışmalarını başlatmıştık. Bu çerçevede caddelerimizi yeniliyor, grup yollarımızı sıcak asfaltla buluşturuyor, ilçelerimizin, mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız tamamlandığında, Eylül ayından itibaren şehrimiz daha da güzelleşmiş olacak. Bugünde kilometrelerce isale hattı inşa ederek, Sapanca gölümüzün suyunu Kaynarca'ya ulaştırmak amacıyla çalışmamızı başlatmış bulunuyoruz. Daha önce Kaynarca'nın merkezinde yaşanan su ihtiyacı sorununu gidermek için çalışma yaptığımızda siz değerli Kaynarcalı kardeşlerime açık bir şekilde söylemiştim. Bu yaptığımız hizmetler inşallah daha başlangıç demiştim. İnşallah Kaynarca'ya hep birlikte daha özel hizmetleri de ulaştıracağımızın sözünü vermiştim. Hamdolsun işte bugün bu sözlerimizden birini daha yerine getirmenin ayrıcalığını yaşıyoruz" diye konuştu.

"100 MİLYONLUK BARAJ GELİYOR"

Toçoğlu konuşmasının devamında, "16 ilçemizdeki çalışmalarımız kapsamında kuzey ve güney bölgesine hizmet sunacak atık su arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Tüm ilçelerimizi sağlam ve modern altyapı ile buluşturuyoruz. Şehrimizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına en ileri teknolojiye sahip modern içme suyu tesisleri inşa ettik. Dağları delerek inşa ettiğimiz çelik isaleyi devreye alarak, isale patlamalarından kaynaklı su kesintilerin önüne geçtik. Şehrimizin içme suyunu güvence altına alacak, Pamukova Eskiyayla bölgesinde 100 milyonluk yatırım ile Akçay Barajı inşa ediyoruz. Muhtelif yerlere içme suyu depoları inşa ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında bugüne kadar muhtelif yerlere 45 modern içmesuyu deposu inşa ettik. 30 içmesuyu deposunda da çalışmalarımız devam ediyor. Kaynarca, Büyükşehir hizmet alanına dâhil olmadan ilçeye 32 kilometrelik isale hattı inşa ederek, Gölümüzün birinci sınıf içme suyunu Kaynarcalı hemşerilerimizin musluklarına ulaştırdık. Şimdi ise Kaynarcamıza bağlı 41 mahalleye daha gölümüzün suyunu ulaştıracak bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Projemiz kapsamında Kaynarca'ya 10 milyonluk yatırımla 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içme suyu deposu inşa edeceğiz. Sapanca Gölü'nün suyunu Kaynarca'ya bağlı 41 mahalleye daha ulaştırıyoruz. Projemiz ile Kaynarca'da su sıkıntısı çeken mahallelerimiz Sapanca Gölü'nün suyuna kavuşmuş olacak. 2014 yerel seçimlerinde söz verdiğimiz bir projeyi daha Kaynarca'ya kazandırıyoruz. İnşallah projemiz tamamlandığında köyden mahalleye dönüşmüş yerleşim alanlarında Sapanca'nın tertemiz, pırıl pırıl suyu musluklardan akmış olacak. Kaynarcalı hemşerilerimiz hizmetlerin en güzelini hak ediyorlar. Kaynarca bize her zaman sahip çıktı. Biz de Kaynarcalı hemşerilerimize verdiğimiz sözleri bir bir hayata geçiriyoruz. Birlik ve beraberliğimiz devam etsin. Ülkemizin bu zor günlerinde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Rabbim milletimize ve devletimize zeval vermesin. İlk kaynağını attığımız içmesuyu projemiz şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Toçoğlu ve protokol mensupları projenin ilk kaynağını attı.

Kaynarca’ya 45 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Ve 6 İçme Suyu Deposunun İlk Kaynak Töreni Gerçekleştirildi

Kaynarca’ya 45 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Ve 6 İçme Suyu Deposunun İlk Kaynak Töreni Gerçekleştirildi

Kaynarca’ya 45 Kilometrelik İçmesuyu Hattı Ve 6 İçme Suyu Deposunun İlk Kaynak Töreni Gerçekleştirildi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim