• BIST 114.083
  • Altın 164,432
  • Dolar 3,8290
  • Euro 4,6807
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 10 °C

Karaduman Ve Muhtarlardan Kadastro Müdürüne Ziyaret

Karaduman Ve Muhtarlardan Kadastro Müdürüne Ziyaret
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve mahalle muhtarları Kadastro İl Müdürü'nü...

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve mahalle muhtarları Kadastro İl Müdürü'nü ziyaret etti.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve 19 Mahalle muhtarı Kadastro İl Müdürünü ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Kadastro İl Müdürü Suat Adil Çevik ile bir araya gelen Metin Karaduman ve Muhtarlar mülkiyet kanunu hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan ziyarette açıklama yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman Kadastro çalışmalarının yapılabilmesi için önlerinde herhangi bir engelin kalmadığını söyledi.

Mülkiyet probleminin Zonguldak'ın en büyük sorunu olduğunu söyleyen Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas "Uzun zamandır mülkiyetle ilgili fikirlerimizi gerek kamuoyuna gerekse siyasiler ile paylaştık. 19 Mahalle muhtarlarımız ile birlikte bu konunun takipçisi olmaya çalıştık. Bize bu konu hakkında öncülük yapan kişilere ben teşekkür ediyorum. Mülkiyet Zonguldak'ın çok önemli bir sorunudur" dedi. Kadastro çalışmalarının yapılabilmesi için önlerinde herhangi bir engel kalmadığını söyleyen Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman "Bilindiği gibi Zonguldak'ta en büyük sıkıntı çektiğimiz konu mülkiyet, Zonguldak'ın yaklaşık %70-%75'i tapusuz araziler ile çevrili. Bununla ilgili 24.yasama yılında mülkiyet kanunun yasalaştıktan sonra Zonguldak'ta büyük bir problemin çözümü gerçekleşmiş oldu şuan sadece uygulaması bekleniliyor. Bizde bu konu ile ilgili Kadastro İl Müdürümüz ve Muhtarlarımız ile istişare içerisindeyiz. Bakanlıktan gelen genelge ile şehrimizde kademe kademe topu çalışmaları başlayacaktır. Biz bu işlerin hızlandırılması adına milletvekilimiz Özcan Ulupınar ile birlikte geçtiğimiz günlerde Topu Kadastro Genel Müdürümüzü ziyaret ettik ziyaretteki amacımız bu işlerin bir an önce hızlanıp Zonguldak'ın çarpık yapılaşmadan bir an önce uzaklaşması ve Zonguldak'ta yaşayan vatandaşlarımızın da tapusuna kavuşup ister kendileri bulunduğu tapuda kendi inşaat yapması isterse müteahhit ile anlaşarak bu çarpık yapılaşmayı bir an önce bitirip artık şehrimizin yaşanabilir bir şekilde hayatımızı sürdürecek alanların oluşturulmasını sağlamak. Biz siyasi irade olarak bu konuda somut adımlar atarak sonuca yaklaştık. Kadastro çalışmalarının yapılabilmesi için önümüzde herhangi bir engel kalmadı" dedi.

Karaduman Ve Muhtarlardan Kadastro Müdürüne Ziyaret

Karaduman Ve Muhtarlardan Kadastro Müdürüne Ziyaret

Karaduman Ve Muhtarlardan Kadastro Müdürüne Ziyaret

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim