• BIST 112.122
  • Altın 174,419
  • Dolar 4,0349
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 24 °C

Jeoloji Mühendislerinden Başkan Dündar’a Ziyaret

Jeoloji Mühendislerinden Başkan Dündar’a Ziyaret
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Ahmet Ağlan ve yönetim kurulu üyeleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret...

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Ahmet Ağlan ve yönetim kurulu üyeleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti. Jeoloji mühendisleri, Osmangazi Belediyesi'nin kentsel dönüşüm konusunda çok ciddi çalışmalara imza attığını belirterek, ihtiyaç duyulması halinde kendilerinin de her türlü fikir paylaşımına ve yardıma hazır olduklarını söyledi.

Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar'ın göreve gelmesiyle birlikte ilçe genelinde örnek bir şehircilik ve planlama sergilediğini, kentsel dönüşüm konusunda ise Türkiye'ye örnek projeleri hayata geçirdiğini ifade eden Ahmet Ağlan, "Bursa inşaat sektörünün en hızlı büyüdüğü illerin başında geliyor. 1. ve 2. derece deprem kuşağı içerisinde yer alan Bursa'da depreme dayanıklı kaliteli konutların üretilmesi büyük önem arz ediyor. Özellikle inşaat ruhsat aşamasında zemin etüt çalışmaları büyük hassasiyetle yapılmalı. Zeminin taşıma gücü, oturma, şişme, sıvılaşma ve depremsellik hakkında önemli verilerinin tamamı tespit edilmeli. Osmangazi Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmalarında zemin iyileştirme yöntemlerini başarıyla uyguladığını biliyoruz. Soğanlı projesinde, zemininde sıvılaşma olan riskli alanlar, zemini güçlendirmek için yapılan en önemli yöntemlerden biri olan Jet Graut yöntemi ile zemine çimento enjekte edildi. Zemin ıslahı bakımından etkili sonuçlar alındı. Jeoloji mühendisleri olarak Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz Kentsel dönüşüm, zemin etüdü ve zemin iyileştirme konularındaki başarılı çalışmalardan dolayı Başkanımız Mustafa Dündar'ı tebrik ediyoruz" dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, kentsel dönüşüm projeleri için uzman firmalar tarafından danışmanlık hizmeti aldıklarını ve sürecin en doğru şekilde ilerlemesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Başkan Dündar, "Kentsel dönüşüm çalışmalarına ışık tutması, mevcut sorunların daha detaylı tespit edilmesi ve bölgesel mevcut yapı stokunun risk analizlerinin yapılması amacıyla 2012 yılında Kentsel Dönüşüm Master Plan çalışmalarını başlattık. Kentsel Dönüşüm Master Plan çalışmaları ile kentin mevcut yapı dokusu, zeminini, çevresini, arazi kullanım amaçlarını, sosyal ve teknik alt yapılarını, ulaşım durumları ile mevcut imar planlarına uyumlarını, planlama bölgelerinin sosyo-kültürel dokularını ve ekonomik durumlarını inceledik. Elde edilen veriler ışığında, yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarında mahalli öncelik sıraları ile kentsel dönüşüm usul, biçim ve yöntemlerine karar verildi. Bu titiz çalışmalar neticesinde kentsel dönüşüme başladık" diye konuştu.

Jeoloji Mühendislerinden Başkan Dündar’a Ziyaret

Jeoloji Mühendislerinden Başkan Dündar’a Ziyaret

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim