• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 24 °C

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
İzmit Belediyesi Mart dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

İzmit Belediyesi Mart dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

İzmit Belediye Meclis Toplantısı, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Doğan meclis toplantı öncesi bayan üyelere çiçek vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutladı. Başkan Doğan kadın meclis üyelerine çiçek verdiği sırada, savaşın yaşandığı ülkelerde en çok acıyı kadın ve çocukların yaşadığını, dünyanın her bölgesinde kadınlara büyük zulüm yapıldığını ve kendilerini çağdaş olarak gösteren ülkelerin bu konuda çifte standart içinde olduğunu da söyledi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Yassıbağ'daki imar planında dini tesis alanı olarak gösterilen yer, 5 yıl süre ile İzmit İlçe Müftülüğü "ne tahsisi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi detaylı incelenmesi için Plan Bütçe Komisyonu'na havale edildi. İzmit-Sarışeyh Mahallesi, G24a.12a.2a nolu Uygulama İmar Planı paftası, 1978 nolu parselin Kocaeli Valiliği, İl İdare Kurulunun 08.07.1998 tarih ve 1123 sayılı kararı ile onaylı mevzi imar planında "E:0.20" yapılaşma koşuluna sahip "Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı" olan kullanımının "E:0.25, Hmax:7.00 metre" yapılanma koşuluna sahip "Bakım Akaryakıt ve LPG İstasyonu Alanı" olarak planlanması şeklinde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ve plan notları teklifi ile ilgili İmar Komisyonu'nun raporu geldiği şekliyle üyelerce kabul edildi.

Yine, İzmit-Yeni Mahalle (tapuda Yenidoğan), G23b.23c.2d Uygulama İmar Planı paftası, 146 ada 5, 10 ve 11 nolu parsellerin mevcut imar planında "Karayolları-Yol Kenarı Koruma Kuşağı" olan kullanımının "E:0.30, Hmax:7.00mt" yapılaşma koşuluna sahip "Bakım, Akaryakıt ve LPG İstasyonu Alanı" olarak planlanması şeklinde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar Komisyonu'nun da oy çokluğu ile kabul edildi.

Çevre Güzelleştirme - Görsel Cephe İyileştirme konusunda çalışma yapılması teklifi ile ilgili Çevre Sağlık Komisyonunun raporu üyelerce kabul edildi.

Meclis gündem maddeleri arasında yer alan sanayi kenti olan İzmit'te 15-18 yaş grubundaki genç çalışan diye tanımlanan genç kesimin eğitim, öğretim gereksinimlerinin neler olduğu ve çözüm aşamasında mahallelerdeki Gençlik Merkezlerinde yapılabilecek faaliyetler konusunun incelenmesi teklifi ile ilgili Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonunun raporu üyelerce kabul edilirken, komisyon başkanı Yusuf Sami Çınar, rapor hakkında üyelere detaylı bilgi verdi. Toplantının sonunda bir sonraki toplantının 5 Nisan Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim