• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 16 °C

İŞKUR İl Müdürü Çildam’ın OSB Ziyareti

İŞKUR İl Müdürü Çildam’ın OSB Ziyareti
Edirne Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Şengül Çildam, Edirne Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü M. Murat Ilıcak'ı makamında ziyaret...

Edirne Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Şengül Çildam, Edirne Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü M. Murat Ilıcak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette "Edirne İŞKUR'un işverenlere yönelik faaliyetleri, ilimiz işgücü piyasası, ara eleman ihtiyacı ve açılacak kurslar" konularında fikir alışverişi yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, kurumlarının iş arayanlar ile işverenler arasında köprü vazifesi gördüğünü ve bu misyonu gerçekleştirmek için Edirne'deki kamu-özel sektördeki kuruluşlarla işbirliğini sürdürülebilir kılmanın önemli olduğunu ifade etti.

Yapılan ziyaret sonucunda kurumlar arasındaki işbirliğinin yoğun olarak devam edeceği belirtildi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam ve Edirne Organize Sanayi Bölgesi Müdürü M. Murat Ilıcak'ın katılımı ile Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren işverenler ziyaret edildi.

İşyeri ziyaretlerinde İŞKUR tarafından yoğun olarak uygulanan ve işverenlere oldukça fayda sağlayan İş Başı Eğitim Programı tanıtıldı. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, işsizlerin işbaşında eğitilmesini ve mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesini sağlayan İşbaşı Eğitim Programları'na büyük önem verdiklerini söyledi. Çildam, "İşbaşı eğitim programlarının temel amacı, iş arayanların işbaşında eğitilerek nitelikli hale getirilmesi ve mesleki deneyim kazanarak işe girmelerini kolaylaştırmaktır. Kişi tecrübe kazanırken, işverene maliyeti olmayan işçi adayını tanıyarak ve iş yerinde çalıştırarak istihdam edeceği kişiyi kendisi yetiştiriyor" dedi.

Çalışma şartlarıyla ilgili de bilgi veren Çildam, "En az iki ile on çalışanı bulunan ve kuruma kayıtlı işyerlerine bir katılımcı İŞKUR tarafından azami 160 fiili gün desteklenmektedir. On bir ve üstü mevcut sigortalı çalışanı olan işyerlerine ise çalışan sayısının onda biri kadar katılımcı verilebilmektedir. Program süresince katılımcı zaruri giderleri (günlük 38,48 TL) ve iş kazası ve meslek hastalıkları sigorta primi ile genel sağlık sigortası primi giderleri kurum tarafından karşılanmaktadır. Bu şekilde işverenler, katılımcıyı işin başında görme imkânı bularak kendi ihtiyacına göre yetiştirebilmektedirler" diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Çildam’ın OSB Ziyareti

İŞKUR İl Müdürü Çildam’ın OSB Ziyareti

İŞKUR İl Müdürü Çildam’ın OSB Ziyareti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim