• BIST 94.005
  • Altın 194,538
  • Dolar 4,7524
  • Euro 5,4978
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 28 °C

İbrahim Aydın: Turizm kültürleri bir araya getiriyor

İbrahim Aydın: Turizm kültürleri bir araya getiriyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Turizm Haftası dolayısıyla Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nce etkinlik düzenlendi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Turizm Haftası dolayısıyla Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nce etkinlik düzenlendi. Piri Reis Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Aydın, "Bilgi ve iletişim çağının yaşandığı, kültürler arası etkileşimin arttığı ve kültürler arası ilişkilerin ön plana çıktığı günümüzde turizmin, farklı kültürlerin farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir etkinlik alanı olarak görebiliriz." dedi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Çakır, İlçe Tarım Müdürü İmdat Aydın, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, bazı kamu amirleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Etkinlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Türkiye'nin turistik zenginliklerinin anlatıldığı sinevizyon sunumu gerçekleştirildi.

'KALKINMADA İTİCİ GÜÇ'

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Aydın, etkinlikte yaptığı konuşmada, iletişim ve ulaşım sektöründeki hızlı gelişmelerle ülkeler arasındaki mesafelerin kısaldığını söyledi. Turizmin milletler arasında karşılıklı anlayış, hoşgörü ve diyaloğun yerleşmesinde önemli bir katkıda bulunan sosyal bir olay haline geldiğini belirten Aydın, "Bununla birlikte turizm sektörü dinamik yapısı ile ülkelerin kalkınmasında da itici bir güç olarak önemli bir konuma yükselmiştir. Bilgi ve iletişim çağının yaşandığı, kültürlerarası etkileşimin arttığı ve kültürler arası ilişkilerin ön plana çıktığı günümüzde turizmin, farklı kültürlerin farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir etkinlik alanı olarak görebiliriz. Şu gerçeği belirtmeliyiz ki, turizm gelirlerinden daha fazla pay alabilmek için tüm ülkelerin içinde bulunduğu yarışma ortamının, ülkelerin turizmi daha çekici kılacak arayışlara yönelttiğini çok açık şekilde görmekteyiz. Türkiye'nin tarihi ve kültürel birikimi, dört mevsimin yaşandığı coğrafi yapısı, farklı doğal güzellikleri, sıcak, misafirperver insan yapısıyla büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğu da bir gerçektir. Devletimizin turizme verdiği değerin en somut ifadesi 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutladığımız Turizm Haftası'nın kutlanmasıdır. Türk turizminin en kısa zamanda özlediğimiz seviyeye geleceğine inanıyoruz." dedi.

Aydın'ın konuşmasının ardından Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro ve saz heyeti beraber ve solo şarkılar seslendirdi. Programda gün dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi.Cihan

İbrahim Aydın: Turizm kültürleri bir araya getiriyor

İbrahim Aydın: Turizm kültürleri bir araya getiriyor

İbrahim Aydın: Turizm kültürleri bir araya getiriyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim