• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 17 °C

Hollandalı Yatırımcılar Kayseri’ye Açılmak İstiyor

Hollandalı Yatırımcılar Kayseri’ye Açılmak İstiyor
Hollanda Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Jeroen Kalderhuis ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Hollanda Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Jeroen Kalderhuis ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Ziyaretin amacının iki ülke arasındaki ticari işbirliğinin artırmak ve Kayseri'de de bu amaçla bir dizi çalışma yapmak olduğu belirtildi.

Hollanda Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Jeroen Kalderhuis'u Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Tahir Gül karşıladı. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan da yer aldı. Hollandalı firmalar için yatırım imkanları araştırmak ve Hollandalı firmaları bilgilendirmek amacıyla Kayseri'ye geldiklerini belirten Ticaret Ataşesi Kalderhuis, Kayseri'deki potansiyeli görmek istediklerini söyledi. Ziyaretleri sonrası bir rapor hazırlayarak Hollandalı firmalara sunacaklarını ifade eden Konuk Ataşe, "Eylül ayı içinde Kayseri'ye büyükelçimiz başkanlığında Hollandalı firmalarla ticari bir ziyaret yapmak istiyoruz. Hollanda Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke durumunda. Aynı ölçüde ticaretimizin de gelişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye'de 2 bin 400 Hollandalı firma var. Ağırlıklı İstanbul ve İzmir'de bulunuyorlar; ama biz bunu diğer bölgelere de kaydırmak istiyoruz. Kayseri kalkınmada Türkiye'de birçok şehre örnek olacak bir model ortaya koydu. Kayserili girişimciler çok önemli işler yapıyorlar ve çok başarılılar. Bu anlamda Hollandalı girişimcilerle Kayserili girişimciler birbirlerine benziyorlar. Bu bakımdan güçlü bir bağ kurulabilir" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Tahir Gül de Kayseri'nin her alanda atağa kalkan önemli yatırımların yapıldığı bir şehir olduğunu söyledi. Belediye olarak yatırımcının önünü açmaya ve onlara yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getiren Gül, "Umarım bu ziyaretiniz her iki ülke girişimcileri için iyi sonuçlar verir" diye konuştu.

Ziyarette Kayseri ve Hollanda'yı anlatan karşılıklı hediyeler verildi.

Hollandalı Yatırımcılar Kayseri’ye Açılmak İstiyor

Hollandalı Yatırımcılar Kayseri’ye Açılmak İstiyor

Hollandalı Yatırımcılar Kayseri’ye Açılmak İstiyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim