• BIST 94.278
  • Altın 194,715
  • Dolar 4,7472
  • Euro 5,4863
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 25 °C

Hastaneye Gitmeden Ağız Ve Diş Sağlığı Hizmeti

Hastaneye Gitmeden Ağız Ve Diş Sağlığı Hizmeti
Afyonkarahisar'da yatalak olup hastaneye gidemeyen hastalara, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Birimi ekipleri hizmet veriyor.

Afyonkarahisar'da yatalak olup hastaneye gidemeyen hastalara, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Birimi ekipleri hizmet veriyor.

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği'nden yapılan açıklamada, engelli ve hastanaye gelemeyecek durumda olan hastalar için Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Birimi'nin hizmet verdiği bildirildi. Açıklamada "Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Birimi, diş hekimi, diş protez teknisyeni, hemşire ve tıbbi sekreterden oluşmaktadır. Ekibimiz tarafından muayene, ağız hijyeni eğitimi, protez, protez tamiri, protez diş ilavesi, protez uyumsuzluğunun giderilmesi alımı ve diş çekimi hizmeti verilmektedir. Ayrıca kurumumuza ambulans ile gelebilecek durumda olan hastalarımıza da diş taşı temizliği ve röntgen çekimi işlemleri yapılabilmektedir. Kurumumuz Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'ne başvuran hastalar bu hizmete kayıtlı ise direk randevu ve hizmet alabilmektedir. Ayrıca aile hekiminden evde sağlık hizmeti alması uygundur sevki ile de işlemleri başlatılabilmektedir. Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Birimi 2011 yılı Haziran ayından itibaren toplam 175 hastamıza hizmet verilmiştir. Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, engelli veya yatağa bağımlı hastaların ilk muayenelerini evlerinde gerçekleştirerek bir değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Hastaya yapılacak işlem ev şartlarında yapılabilir ise gerekli malzemelerle bireyin evinde tedavi işlemini tamamlanırken, hastanın işlemi ev şartlarında yapılamaz ve kendi imkânları ile de ADSM'ye gelmesi olanaksız ise hastanın geliş ve gidişleri merkezimiz aracı ile sağlanarak tedavisi yapılmaktadır. Eğer hastanın fiziksel ya da zihinsel özrü nedeni ile tedavisinde ameliyathane şartları gerekiyorsa Merkezimiz ve Afyonkarahisar Devlet Hastanesi arasındaki sağlanmış olan protokol vasıtası ile tedavi işlemleri Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ameliyathanesinde gerçekleştirilmektedir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi polikliniklerinde tedavisi mümkün olmayan ağır engelli, yaygın gelişim bozukluğu, zihinsel engelli, otizm gibi rahatsızlıkları olan hastalarımıza tedavileri genel anestezi altında yapılabilmektedir. Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak genel anestezi altında diş tedavisini 2013 yılından bugüne kadar toplam 79 hastamıza uygulanmıştır" denildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim