• BIST 116.768
  • Altın 162,293
  • Dolar 3,7989
  • Euro 4,6400
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 11 °C

Hastanenin Çehresi Değişti

Hastanenin Çehresi Değişti
Bir yıl önce Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne atanan Op. Dr. Nevzat Akdoğan, devlet hastanesinde önemli yeniliklere imza attı.

Bir yıl önce Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne atanan Op. Dr. Nevzat Akdoğan, devlet hastanesinde önemli yeniliklere imza attı.

Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Nevzat Akdoğan, önceliklerinin sağlık çalışanlarına uygun ortamlar yaratarak vatandaşa daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti vermek olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Akdoğan, "Göreve başlarken öncelikle hastanemizin acil ve önemli ihtiyaçlarını belirledik. Bu kapsamda hastanemize yeni model bir tomografi cihazı getirdik. Hastanemizde patoloji laboratuvarı olmadığı için alınan biyopsi örnekleri Elazığ'a gönderiliyordu. Bunun önüne geçmek amacıyla patoloji laboratuvarı kurulmasını sağladık. Modern bir fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi kurduk. Acil, göğüs, çocuk ve dahiliye servislerine kuru hava sistemleri kurulumunu gerçekleştirdik. Çalışanlarımız ve hastalarımızın güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bu kapsamda hastanemize güvenlik kamera sistemleri kurduk. Hastalarımızın istifade etmesi amacıyla yeterince çalışmayan sıcak su sistemini yenileyerek devreye soktuk. Tek jeneratörü bulunan hastanemizde olası elektrik kesintilerine karşı yedek jeneratör alımı gerçekleştirdik. Merkezi havalandırma sistemindeki arızaları giderdik. Hastane içinde ihtiyaç duyulması nedeniyle yeni odalar oluşturduk. Devlet hastanemizdeki asansörlere tehlike arz ettiği için kırmızı etiket verilmişti. Çalışan ve hasta güvenliği açısından makine mühendisleri odası ile yaptığımız çalışmaların ardından etiketimizi kırmızıdan yeşile çevirerek asansörlerimizi son derece güvenlik hale getirdik. Gerek devlet hastanemizin gerekse de ağız ve diş sağlığı merkezimizin ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve demirbaş alımlarını gerçekleştirdik" dedi.

Gerek Tunceli Devlet Hastanesi'nde gerekse de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde önemli bakım ve onarım çalışmaları yaptıklarını da dile getiren Genel Sekreter Nevzat Akdoğan, 2016 yılında da yeni MR cihazı alımı gerçekleştirmenin yanı sıra yeni ağız ve diş sağlığı merkezi ile merkezi sterilizasyon ünitesi kurulması çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Nevzat Akdoğan, "İhtiyaçların giderilerek daha iyi kaliteli sağlık hizmeti verilmesi konusunda bizlere destek olan başta Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere Müsteşarımız Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Kurum Başkanımız Dr. Hakkı Yeşilyurt, Eski Kurum Başkanımız Dr. Zafer Çukurova, Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Ercan Özgül, Daire Başkanlarımız Umut Doğan, Dr. Barış Uğur Ograşagil, Ali Gazi, Selim Bener, Dr. Muhammed Bayram ve Olgun Durmuşoğlu'na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Hastanenin Çehresi Değişti

Hastanenin Çehresi Değişti

Hastanenin Çehresi Değişti

Hastanenin Çehresi Değişti

Hastanenin Çehresi Değişti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim