• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 15 °C

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi yapılacak konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışmasıyla...

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi yapılacak konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışmasıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'yi makamında ziyaret etti.

İl genelindeki 8'inci sınıf öğrencilerine dağıtılmak üzere bastırılan kitapları İlci'ye teslim eden Başkan Demirkol, amaçlarının Çanakkale destanının geleceğe aktarılması olduğunu söyledi. Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yılı etkinlikleri kapsamında kent genelindeki ortaokul ve liselerde kompozisyon, resim, şiir okuma ve şiir yazma ile sadece 8'inci sınıf öğrencilerinin katılacağı bilgi yarışması programı hazırladı. Konusu sadece Çanakkale olan bu yarışmalarda dereceye girenlere ise ödüller taktim edilecek.

5 BİN KİTAP TESLİM EDİLDİ

Çanakkale Zaferi anısına yapılacak bilgi yarışmasında öğrencilerin bilgi sahipleri olması adına Haliliye Belediyesi tarafından 12 bin adet İbrahim Artuç'un yazdığı 1915 Çanakkale Savaşı isimli kitabın basımı gerçekleştirildi. Başkan Fevzi Demirkol, bu kitaplardan 5 binin okullara tesliminin yapılması için İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'yi makamında ziyaret etti. Belediye Meclis üyelerinden Abdurrahman Beyaz, Cuma Demir, Ferhan Karaçizmeli, İbrahim Felhan ve Nusret Kaya'nın da katıldığı ziyarette Başkan Demirkol, Çanakkale Destanının gelecek nesillere aktarılmasını hedeflediklerini söyledi. Kitap teslimiyle ilgili açıklama yapan Başkan Demirkol, "Çanakkale Destanının gençlerimize ve bu gençlerimizin gelecek nesillere aktarılması için bilgiyle donatılması gerekir. Çanakkale bir destandır. Bizde Haliliye Belediyesi olarak geçen yıl düzenlediğimiz gibi bu yılda geleneksel hale dönüştüreceğimiz bir hizmetimizi, 18 Mart'ta gerçekleştirmiş olacağız. Çanakkale ile ilgili il genelinde, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci'nin himayesinde kampanya düzenlemiş bulunuyoruz. Şanlıurfa il genelinde ilk önce sınıf içi, sonra sınıflar arası, okullar arası ve ilçeler arası olmak üzere konusu sadece Çanakkale Destanı olan bir bilgi yarışması düzenliyoruz. Sayın müdürümüze, Şanlıurfa genelindeki okullara dağıtılmak üzere kitap getirdik. Bu kitabın basımını Haliliye Belediyesi olarak biz gerçekleştirdik. Tüm Şanlıurfa genelindeki okulların tamamındaki kütüphanelerde bu kitabımız olacaktır. Faydasına inandığımız tüm etkinliklerimizde olduğu gibi bu da geleneksel hale gelecektir. Geleneksel 2'nci Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliğimiz 18 Mart'ta finalle gerçekleşecektir" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise Başkan Fevzi Demirkol'a teşekkür ettiği konuşmasında, "Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek istiyorum. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma vesilesiyle geçen yıl okullarımızda gerçekleştirmiş olduğumuz Çanakkale ile ilgili bilgi yarışmasında, Haliliye Belediye Başkanlığının sponsorluğunda çocuklarımıza çeşitli ödüller verilmişti. Geçen yıl başlattığımız bu kültürel etkinliğe bu yılda devam ediyoruz. Haliliye Belediyesinin bu ve buna benzer çalışmalarını taktirle karşılıyoruz. Beş bin kitabın çocuklara dağıtılacak olması, çocukların elinde Çanakkale ile ilgili kitabın olması bizim için anlamlıdır" diye konuştu.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim