• BIST 107.015
  • Altın 172,572
  • Dolar 4,0743
  • Euro 4,9248
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 18 °C

Gülen'den hükümete 'Boş ol' çağrısı!

Gülen'den hükümete 'Boş ol' çağrısı!
Fethullah Gülen, AKP tarafından cemaate yönelik yapılan suçlamalara "yeminleşelim" diyerek meydan okudu.

Fethullah Gülen, AKP cephesinden kendisi ve cemaate yönelik eleştiri ve suçlamalara meydan okudu. Gülen, “paralel yapı” iddialarını ortaya atanları yeminleşmeye çağırdığı sohbetinde yalanların zamanla döküleceğini ileri sürerek “Allah’ın onları ıslah etmesi için dua ediyorum” diye konuştu.

Fethullah Gülen, Herkul.org’tan yayınlanan Bam Teli sohbetinde, hükümeti karşılıklı yeminleşmeye çağırdı. Yerel seçimler öncesi kendisinin mülaane diye tanımladığı, AKP cephesinde beddua olarak nitelendirilen açıklamalarının ardından Gülen bu kez de iddialar için yeminleşme teklifinde bulundu.

 

Gülen “İnsanın Konumu ve ‘Hodri Meydan!..” adı verilen yeni sohbette şu sözleri söylüyor:
“Allah size, falana filana ‘sülük’ deme densizliğini yaptırtmadı; ‘çete’ deme aşağılığını yaptırtmadı; kimseye ‘çete’ demediniz, kimseye ‘paralel’ deme bayağılığını irtikâp etmediniz; ‘Bunların dininden şüphe ederim!’ demek suretiyle kâfir olma durumuna düşmediniz; her gün bir yalan, bir iftira ile mü’minleri karalamak suretiyle Allah karşısında kendinizi öyle bir sukuta maruz bırakmadınız. Ve bu güzide halinizi böyle devam ettirirseniz; şayet o türlü densizliklere düşmezseniz, dişinizi sıkmış, en olumsuz şeyler karşısında bile iradenizin hakkını vererek hep istikameti korumuş, muamelenizde hep istikameti gözetmiş ve dininizin emirlerini kemâl-i hassasiyetle yaşamaya dikkat etmiş iseniz, el alem ne derse desin, dünyada sizi utandıracak bir şey yoktur.”

BOŞ OL ÇAĞRISI YAPTI

Gülen, hükümet üyelerini de içine alan muta nikahı iddialarıyla ilgili olarak kimin yalancı olduğunun ortaya çıkması için karşılıklı olarak boş ol boş ol boş ol deme çağrısı yaptı. Kendisinin eşinin olmadığını belirten Gülen “benim de ne dememi istiyorlarsa, bir araya gelsinler, kafa kafaya versinler, ortak akla müracaat etsinler, “Bu adamın elini kolunu bağlayacak bir şey bulalım, bunu da o meseleye yemin ettirelim!” desinler; onu da kendileriyle baş başa bırakıyorum! Çünkü her hususta bin defa yemin etmeye hazır, bütün insanların huzurunda kasemle ifade etmeye âmâde ve teşne bulunuyorum.” çağrısında bulundu.

Gülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarına göndermede bulunarak,

“Elin âlemin hırsızlıklarının ayyuka çıktığı, irtikâplarının ayyuka çıktığı, ihtilaslarının ayyuka çıktığı, zihinlerin bu kirlerle bulandığı ve bütün dünyaya yayıldığı bir dönemde, bütün maliyecilerini, bütün memurlarını salsınlar.. o kıtmir dediğiniz sizin küçük arkadaşınızın yeryüzünde bir dikili taşı varsa şayet, o dünyanın en aşağılık mahlukudur… Fakat aynı şeyi onlar söyleyebilirler mi? Öyle bir taaddî ile onları karşı karşıya bırakmak istemem! Fakat azıcık imanları varsa, dememe mevzuunda zorlanırlar; demeyi de o yalancı onurlarına yakıştıramazlar.

Onun için, mübâheleyi anlayamamış, muhâveleyi anlayamamış, müzâkereyi anlayamamış, mülâaneyi anlayamamış echel-i cuhelâ, cehl-i mürekkep mahlûku bazı kimseleri, böyle bir taaddî ile altından kalkamayacakları bir şeye zorlamak istemem.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim