• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 14 °C

Görevden Alınan MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç:

Görevden Alınan MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç:
MHP Genel Merkezi tarafından, tüzük kurultayına imza verdiği için görevden alınan MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, parti binasında bir basın...

MHP Genel Merkezi tarafından, tüzük kurultayına imza verdiği için görevden alınan MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, parti binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Burç, "Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Bizim davamızda kula kulluk yoktur. Biz ancak Allaha kulluk ederiz. Biz Partimizin, Milletimizin, tabanımızın sesine kulak vererek imza verdik" dedi.

Kurultay için imza veren delegenin ülkücü iradeyi temsil ettiğini söyleyen Burç, "Olağanüstü kongre hem Türkiye'yi hem de MHP'yi kurtaracaktır. Bu nedenle MHP nin güçlü olması iktidar olması Türkiye ve Türk Milleti için bir zorunluluktur" diye konuştu. Burç, açıklaması şöyle:

"KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİZ, KARARA SAYGILIYIZ"

"Bizler Bayburt MHP teşkilatları olarak 7 Haziran seçimlerinde Bayburt'ta MHP'ye 1 milletvekili kazandırdık. Bundan dolayı MHP Bayburt teşkilatı ve yöneticileri olarak seçimlerde yoğun çalışmalarımızdan dolayı merkez ilçe teşkilatımıza, Aydıntepe ilçe teşkilatımıza, Demirözü ilçe teşkilatımıza, Arpalı belde teşkilatımıza, Bayburtlu hemşerilerimize bize verdikleri desteklerden dolayı hepsine teşekkür etmeyi borç bilirim. Genel Merkezimizin aldığı karara saygılıyız. Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Bizim davamızda kula kulluk yoktur. Biz ancak Allaha kulluk ederiz. Biz partimizin, milletimizin, tabanımızın sesine kulak vererek imza verdik. Bizim Genel Başkanımızın şahsı ile her hangi şikâyetimiz yok, kendisine saygımız sonsuz."

"GELECEĞİ DERT EDİNENLER CEZALANDIRILDI"

"Başkentimizde teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizi milletçe gözyaşları içinde toprağa verirken, gündemlerinin ülkenin ferahı, bekası, kurtuluşu ve terör belası zannettiğimiz kişilerin önceliklerinin, kendilerini göreve getirmiş olan Ülkücüleri, Ülkücü Hareketin geleceğini dert ediniyor diye cezalandırmış olmasını ibretle izliyoruz. Milliyetçi Hareketin Genel Merkezi ülkemizi ve milletimizi felakete sürükleyen AKP iktidarıyla uğraşmalı. Kolluk değil iktidar hevesi taşımalı."

"OLAĞANÜSTÜ KONGRE MHP VE TÜRKİYE'Yİ KURTARACAK"

"Olağanüstü kongre hem Türkiye'yi hem de MHP'yi kurtaracaktır. Bu nedenle MHP'nin güçlü olması, iktidar olması Türkiye ve Türk Milleti için bir zorunluluktur. Türk dünyasını kucaklayan, kalbi Türkiye için çarpan önce ülkem, sonra partim, sonra da ben diyen, ülkeyi karşılıksız seven, davasına ölümüne bağlı bizleri üzmektedir. Türkiye'nin kaderini MHP belirleyecektir. Aksi halde Sayın Cumhurbaşkanı'nın her fırsatta dillendirdiği Başkanlık Sistemi ile ne Türkiye'den de, MHP'den de hiçbir eser kalmayacaktır. "Ülkücü Hareket bizim için geçici bir heves değildir" "Genel kurulun yapılması için imza veren il teşkilatlarının kapanması, MHP ve Ülkücü Harekete gönül veren milyonları üzmüş, kısmen hatta derinden yaralamıştır. Denizli, Uşak, Aksaray, Kilis teşkilatları kapatılmış, ayrıca disiplin süreci başlatılmıştır. Ülkücü irade olağanüstü kurultay için imza veren, vermeyen MHP ve Ülkücü Hareketin içinde önemli görevler üslenmiş delege arkadaşlarımız, ülkücü iradeyi temsil etmektedir. MHP ve Ülkücü Hareket bizim için geçici bir heves değildir. Bizim baba ocağımız, ana kucağımız, vatanımızdır."

"KOLTUK İÇİN EL AYAK ÖPENLERİN..."

"Hayatı boyunca hiç bir şeyi olamamış, kaza-kader koltuklarda oturmuş, çapları koltukları doldurmak dışında mevki, makam ve şeref şartlarından hiç birine yeterli liyakate caiz olmayan, toplumda itibarını kaybetmiş, menfaat çıkar ve ayak işleri yürüteceğini zannedip koltuklara talip olanların, koltuk için el ayak öpenlerin bu davaya kar yerine zarar getireceği kanaatindeyim."

"ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ"

"MHP tüzüğünü kullanarak bizi görevden alan irade, 63. maddeyi de uygulasaydı, daha uygun olurdu. İl başkanlığını elimizden alabilirler ama bizim ülkücülüğümüzü kimse elimizden alamaz. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, "Ülkücü Hareket'in başarıya ulaşabilmesi ve iktidar olabilmesi için Türk Milletinin, Türk insanının gönlünü feth etmeliyiz" ifadesinde bulunmuşlardır. Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. Birbirimizi kırmadan Ülkücü Hareketi iktidara taşımak için "Yaratılanı severiz, Yaratandan ötürü" felsefesi ile insanlarımızı hangi siyasi görüşten olursa olsun onlara Allah rızası için bakarak hareketimizi bir adım daha ileri götürmek için el ele vermeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi bozacak, iğrenç algı politikalarından MHP ve Ülkücüler adına mangalda kül bırakmayan zavallılardan kurtulmak için MHP Genel Merkezimizin daha duyarlı olacağı kanaatindeyiz. Yüce Allah izin ve ömür verdiği müddetçe davamızın emrinde ve hizmetinde olmaya ülküdaşlarımızın ve aziz Türk Milletinin yanında haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim