• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci Başkanlığında Sendika Genel Merkezi'nde toplandı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci Başkanlığında Sendika Genel Merkezi'nde toplandı.

Gündemdeki konular, işyeri sorunları ve sendikal çalışmalar ile genel gündemin ele alındığı toplantının açılışında GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, basın mensuplarına bilgi verdi. Toplantıya GMİS Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun yanı sıra GMİS'e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri ve MTA Şubelerinin başkanları ve tüm yöneticileri katıldı.

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, toplantının açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Değerli arkadaşlarım, Türkiye'nin içeride ve dışarıda ciddi sorunlarla boğuştuğu bir dönemi yaşıyoruz. Komşu ülkelerdeki kargaşa ve kaosun daha geniş bir alana yayılma, hatta savaşa dönüşme tehlikesi devam ediyor. Bugün ciddi anlamda bir göç sorunu yaşayan Türkiye, daha büyük tehlikelere karşı önlem almaya çalışıyor. Ülke içindeki terörü tırmandırmak isteyenler var. Türkiye'de kargaşa ve kaos ortamı yaratılmak isteniyor. Ama devletimiz ve milletimiz bu oyunları boşa çıkartacak bilince ve tecrübeye sahiptir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Böyle bir süreçte, Genel Maden İşçileri Sendikası olarak örgütlü olduğumuz işyerlerindeki sorunlarımızı çözmek ve örgütümüzü geliştirmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, çalışma hayatımızdaki genel sorunlara karşı TÜRK-İŞ başta olmak üzere diğer emek örgütleri ve üyesi bulunduğumuz uluslararası örgütlerimizle birlikte mücadele veriyoruz. Bugün Başkanlar Kurulumuzda bu süreci değerlendirmek ve önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaları planlamak üzere arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini alacağız. Türkiye Taşkömürü Kurumu, Maden Tetkik Arama Kurumu ve özel sektör işyerlerinde toplu iş sözleşmeleri uygulamalarından kaynaklanan sorunlarımızı da ele alacağız. Toplantı sonrasında Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirimizi yayınlayacağız. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ediyorum."

Toplantının ardından Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayınlanacak.

GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim