• BIST 117.651
  • Altın 167,390
  • Dolar 3,9258
  • Euro 4,8136
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 13 °C

Gaziantep'te kamu hastanelerindeki vurgun iddiası Meclis gündeminde

Gaziantep'te kamu hastanelerindeki vurgun iddiası Meclis gündeminde
Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı 3 ayrı hastanede, mutemetlerin harcırah ödemeleri üzerinden zimmete para geçirdiğine ilişkin...

Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı 3 ayrı hastanede, mutemetlerin harcırah ödemeleri üzerinden zimmete para geçirdiğine ilişkin iddialar Meclis gündemine taşındı. CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı.

Ekici, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi'nde üç yıldır usulsüz ödemeler yapıldığına ve soygunun maddi boyutunun 3 milyon lirayı aştığına ilişkin iddialara dikkat çekti. Konu gündeme geldikten sonra Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin, bugüne kadar skandalın farkına neden varmadığının kamuoyu tarafından sorgulanmaya başladığını ifade eden Ekici, bununla birlikte usulsüz ödemelerde daha üst yetkililerin de parmağının olup olmadığına yönelik tartışmalar yaşandığına işaret etti.

Ekici, önergesinde bu bilgileri aktardıktan sonra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'na şu soruları yöneltti: "Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi'nde zimmete para geçirme iddialarıyla ilgili bugüne kadar açılan bir inceleme, soruşturma var mıdır, sonuçları nelerdir? Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi'nde zimmete para geçirme iddiasının maddi boyutu ne kadardır? Yukarıda bahsedilen hastanelerde zimmete para geçirme fiilini gerçekleştirenler mutemetlerle mi sınırlıdır? Söz konusu skandala daha üst düzey yetkililerin de adının karıştığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunlar kimlerdir?"

3 hastanede usulsüz ödemelerle gerçekleştirilen zimmete para geçirme filinin 3 yıldır devam ettiği iddiaları doğruluğunu da soran Ekici, önergede şunları ileti: "Doğru ise üç yıldır devam eden bir skandalın Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından fark edilmemesinin bir izahı var mıdır? Adı geçen 3 hastanede gerçekleşen usulsüz ödemelerle zimmete para geçirme fiilinin ortaya çıkmasıyla birlikte hesaplara para iadesiyle skandalın üstünün örtülmeye çalışıldığı iddiaları doğru mudur? Bahsedilen 3 hastane dışında zimmete para geçirme filinin gerçekleştiği Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı başka sağlık tesisleri de var mıdır? Var ise detayları nelerdir?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim