• BIST 94.877
  • Altın 193,585
  • Dolar 4,7587
  • Euro 5,5044
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 25 °C

Gaziantep’in Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

Gaziantep’in Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor
Toroslar EDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Unsu, Gaziantep'te 4 yıla kadar bütün bölgelerde, kabloların yer altında olacağını söyledi.

Toroslar EDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Unsu, Gaziantep'te 4 yıla kadar bütün bölgelerde, kabloların yer altında olacağını söyledi.

İnşaat sektörünün yaşadığı sorunları asgariye indirmek için Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği(GAİMDER) ile Toroslar EDAŞ arasındaki istişare toplantıları devam ediyor. Mehmet Unsu ve Müşteri Operasyonlar Müdürü Serdar Sarıhan ve Yatırım Planlama Takım Yöneticisi İ.Halil Karageçi, GAİMDER Başkanı İbrahim Apa ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir kez daha bir araya geldi. GAİMDER binasında gerçekleşen ziyarette, hem inşaat sektörünün sorunları, hem de şehrin enerji altyapısı ile yaşadığı sorunlar ve bu konuda yapılan çalışmalar konuşuldu.

"BU ŞEHİR HEPİMİZİN"

GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, Gaziantep'in hızlı büyüyen bir şehir olduğuna dikkat çekerek, bu büyüme sırasında karşılaştığı problemleri asgariye indirmek için, özellikle altyapı kuruluşlarına önemli görevler düştüğünü söyledi. İnşaat sektörünün, enerji altyapısı ile çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Apa, "EDAŞ ile karşılıklı diyalog içerisinde bu sorunlarımızın çözümü noktasında önemli bir mesafe kat ettik. Bizim taleplerimize onlar da her zaman çözüm odaklı yaklaştı. Bu anlayış içerisinde sık sık bir araya gelerek, istişarelerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz ay biz Yönetim Kurulu olarak EDAŞ'a gitmiştik, bu kez onlar Derneğimize geldi. Sonuçta bu şehir hepimizin. Şehrimizin sorunlarını birlikte çözmek için çaba sarf ediyoruz. Üyelerimize hizmet akışını kolaylaştırmak için, bu diyaloğumuz devam edecek" dedi.

'ALTYAPI KURULUŞLARIYLA KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ'

GAİMDER olarak altyapı kuruluşlarıyla her zaman istişare etmeyi çok önemsediklerini belirten Apa, "EDAŞ ile yaptığımız görüşmede, üyelerimizin elektrik iç tesisat projelerinde ve iş bitimindeki tesisat muayeneleri sırasında eksiklerden kaynaklanan sorunların en aza indirgenmesi için yeni bir liste oluşturuldu. Bu listeye üyelerimizin riayet etmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini umuyoruz. Projelerin ilk aşaması ve son kontrolünde gerek üyelerimiz, gerekse EDAŞ'ın daha dikkatli olması konusunda görüş birliği oluştu. Bu arada, üyesi olduğumuz AYKOME'nin toplantılarında alınan kararla, İlçe Belediyelerinden alınan ruhsatlar düzenli şekilde her ay AYKOME'de toplanıyor. Ve her ay düzenli olarak diğer altyapı kuruluşlarına iletiliyor. Bu projeler bitene kadar altyapı hizmetlerinin sağlanması bizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır" diye konuştu.

"ELEKTRİK KESİNTİLERİ GEÇEN YILA ORANLA AZALDI"

Ziyarette, Toroslar EDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Unsu, yaptıkları çalışmalar hakkında GAİMDER yöneticilerini bilgilendirdi. EDAŞ olarak göreve gelir gelmez altyapıya 20 miyon TL harcadıklarını, bu rakamın her yıl artarak devam ettiğini, önümüzdeki 2016 bütçesinin 80 milyon TL olacağını açıkladı.

Şehrin enerji altyapısını kalıcı ve köklü çözümlerle çözmek için çalıştıklarını söyleyen Mehmet Unsu, kabloları yer altına alma çalışmalarının devam ettiğini, 4 yıla kadar bütün bölgelerde, yer üstünde elektrik kablosunun kalmayacağını müjdeledi. Yaptıkları çalışmalardan sonuç almaya başladıklarını kaydeden Unsu, gelen ihbar sayısında ciddi azalmalar olduğunu da ifade etti.

Toplantıda, üyelerin, 2016 öncesine kadar biten dosyaları da EDAŞ yöneticilerine teslim edildi. Taraflar, 2016 Şubat ayında gelinen mesafeyi yeniden değerlendirmek adına, tekrar bir araya gelmeyi kararlaştırdı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim