• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

Fikret Orman'dan Rıza Zarrab çıkışı!

Fikret Orman'dan Rıza Zarrab çıkışı!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir reklam şirketine olan borçlar nedeniyle kulübe haciz işlemi yapılmak istenmedi ve iş adamı Rıza Sarraf'ın Vodafone Arena'dan loca satın almasına tepki gösterilmesine ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu.

"2004'te o günkü yönetim, saha içindeki reklam alanlarını Aktif Reklam'a vermiş. Sonra sözleşme fesih olunca dava açılmış. Sözleşme öyle bir hazırlanmış ki sözleşmeyi iptal ettiğimiz zaman ödeme yapacağımız yer alıyor. Bu işi sulh yoluyla çözülmesini daha önceden tavsiye etmiştim. Sahibi, Beşiktaşlı olduğunu iddia eden bir arkadaş. Biz göreve geldiğimizde bu davayı Aktif Reklamcılık kazanmış. 12 milyon dolar. Bu, kesinlikle hak etmedikleri bir para olmasına rağmen Beşiktaş kulübü bunu o dönem ödemiştir. Beşiktaş'a ilk kez mi haciz işlemi yapılıyor? Göreve geldiğimizde 300'ün üzerinde haciz davası vardı."

"BU ŞİRKET BİR MASA BİR KASA"

Bu şirket, bir masa ve bir kasa şirket. Bu bir para tahsilatı konusu değildir; bu bir servet edinme, geçim kapısı davasıdır. Biz burada hak yememek, hakkımızı yedirmemek üzerine çalışıyoruz. Ortada bir yargı var. Ben bu parayı ödemeyeceğim. Ben Beşiktaş'ın parasını onlara mı yedireceğim. Biz bu şirkete tam 7 milyon dolar ödedik. Neymiş, reklam tabelası işletmişler de hak mahrumiyeti olmuş. Porsche arabalara binsinler, business class'ta uçsunlar diye Beşiktaş'ın paralarını bunlara mı vereceğiz."

"BU, TERBİYESİZLİKTİR"

"Burada amaç, Beşiktaş üzerinden para almaktır. Bu para, bizim yarattığımız bir borç değil. Geçmişe refere edebiliriz. Bu, terbiyesizliktir. Biz davayı kazansak bile o şirkete ödediğimiz 7 milyon doları geri alamayız. Yine altını çiziyorum; bu anlaşmaları ben yapmadım. Ben kimsenin hakkını kimseye yedirmem. Bu anlaşmaları ben yapmadım. Bunları, ben ve arkadaşlarım Beşiktaş'a musallat etmedik."

"O ŞİRKETİN SAHİPLERİNİN NASIL YAŞADIĞINA BİR BAKIN"

"Bu bir şovdur. Beşiktaş taraftarları bunu bilsinler. Ben bu işi yargıya götürmüşüm. Dava bitmeden o parayı ödemem. Ellerinden geleni ardlarına koymasınlar. Bu ülkede adalet vardır, hukuk vardır. Bu, normal bir şirket değil. Bir masa, bir kasa. Bu arkadaşlara bir bakın, inceleyin. Nasıl yaşıyorlar? Nereden geliyor bu para? Şirketin sahibi Diyarbakırlı. Eski yöneticimiz Murat Aksu ile bir akrabalıkları var. Bizden daha zor durumda olan rakiplerimiz de vardır. Hiç böyle bir işlem gördünüz mü?"

"AYIPTIR, GÜNAHTIR"

"Ayıptır, günahtır! Pazartesi akşamı 17.30'da almadım da Salı sabahı 09.30'da aldım. Bunu yapana da, yaptırana da paraları haram ediyorum. Ben bu konuyu Yıldırım Demirören'le konuştum. Anlaşmayı, altında imzası olanların yaptığını söyledi."

"BİR DE ARAYIP TEHDİT EDİYORLAR"

"Bir de arayıp tehdit ediyorlar. Ben ne tehditler gördüm. Biz, bunlara pabuç bırakmayız. Ticarette böyle işler olmaz, böyle ahlak olmaz. Talep ettikleri para 5 milyon dolar, alacakları bir iskemle! Dünyanın hiçbir yerinde böyle haciz olmaz. Ben inşaat sektöründe proje geliştiricisiyim. Ama başkanlık dönemimde bir tane iş, bir tane ihale almadım."

RIZA SARRAF'IN ARENA'DAN LOCA ALMASI

"Beşiktaş'ın dostundan çok iç düşmanı var. Ben Rıza Sarraf'ı hiç tanımam. Ama kendisi iyi bir Beşiktaşlıdır. Ben göreve geldiğimde en çok korkulan şey cezaevindeki paşalara ziyaret yapmaktı. Ama ben gittim. Suçu ispatlanmamış birisi ile ilgili olarak karar verecek kişi miyim? Arkadaş Beşiktaşlı ve parasını ödeyerek loca almak istemiş. Almış."

"BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?"

"Rıza Sarraf hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı var mıdır? Bu adam suçlu mudur, eroin kaçakçısı mıdır? Sarraf loca aldı diyorlar. Size soruyorum.. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Rakiplerimizin her şeyi hazır. Kimse, 'Fikret Orman ve arkadaşları bize para ver dedi' diyemez. En kötü günümüzde bile söylemedik bunları. Mübariz Mansimov en yakın dostlarımdan biri. Kendisi sorduğunda sadece 'Loca al' demişimdir. Başka hiçbir şey dememişimdir. Rıza Bey ile yemek yemişim, ne var bunda? Gizli kapaklı bir şey yapmıyoruz ki."

"BEŞİKTAŞ İÇİN NE YAPTINIZ?"

"Nedir bu Beşiktaş'ı siyasetin içine çekme çabası. Gidin o arkadaşlar ile konuşun. Yerleri belli. Bizde pusu kültürü var. Bizi eleştirenlere, bundan prim sağlayanlara soruyorum; Siz hayatınızda ne yaptınız ya? Ne faydanız oldu?". Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerinden mutlu olunur mu ya? Ayıptır. Rıza Sarraf'tan Beşiktaşlı olduğu enerjisini aldım. Görüşmelerimizde yalan makinesi koymuyoruz, Rıza Sarraf'ın Fenerbahçeli olduğu yönündeki açıklamalarını okumadım. 'Rıza Sarraf loca aldı' diyorlar. Ben bu Rıza Sarraf denen arkadaşla iş ilişkisi mi kurmuşum? Bir iş mi yapıyorum?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim