• BIST 110.932
  • Altın 174,897
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 17 °C

Fehmi Koru: İspatlansa da inanmam

Fehmi Koru: İspatlansa da inanmam
Yazar Fehmi Koru, Başbakan Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarının montaj olmadığı ispatlansa dahi inanmayacağını söyledi.

Star gazetesi yazarı Fehmi Koru, bugünkü yazısında ses kayıtları için "Hiç zorlamayın, i-nan-mam..." dedi. Koru kayıtların gerçekliği ispatlansa dahi inanmayacağını yazdı.

"İSTERSENİZ SAF DEYİN BANA"

Ses kayıtlarıyla ilgili yazan Koru, ise bugünkü köşesinde kasetlerle ilgili görüşünü "İsterseniz ‘saf’ deyin bana, isterseniz başka bir sıfat takın; bu tavrımın değişeceğini sanmıyorum." sözleriyle açıkladı.

"Yarın, o seslerin ‘montaj’ olmadığına dair bir rapor da çıksa yine inanmakta zorlanırım..." diyen Koru, neden inanmayacağının gerekçelerini yazdı:

"Diyelim, baskı altında tutulduğu, zorlandığı için veya herhangi bir başka sebeple böyle bir yola başvurması gerekse bile, kendi oğlu ile kızını yanlışlığına bulaştırmayacağını bilirim..."

ABARTILI DENEMELER

Yazar, bu tavrını şu şekilde açıkladı:

"Komplocuların hesaba katmadığı da benim gibilerin işte bu tavrı. İşittiğimiz her olumsuzluğa, günahı çağrıştıran her dedikoduya inanıvereceğimizi sanıyorlar; bir-iki küçük denemeden sonra bu keskin tavrımız yine de devam edince, bu defa, aklımızı mutlaka çelmeye yarayacağını sandıkları daha büyük ve abartılı denemelere başvuruyorlar. 3,5 milyon Euroluk bir görüntünün üzerine “Vay be” çığlığıyla atlanılmadığı gerçeğiyle karşılaşınca 800 milyon Euroluk bir iddia içeren kayıtları ortalığa saçmalarının sebebi bu."

Sözü cemaate getiren yazar, Erdoğan'ın durumunu Gülen örneğiyle açıkladı.  

"EVET BU KONUDA BAĞNAZIM"

"Din âliminin yalan söyleyeceğine, dince yasaklanmış bir eyleme izin vereceğine asla inanmam ben...

Tayyip Erdoğan gibi biri harama el uzatmaz; diyelim Şeytan’a uydu, onun gibi biri, günahına çoluğunu çocuğunu ortak etmez...

Fethullah Gülengibi bir din âlimi de, Kur’an’ın ‘başkalarının özeline burnunuzu sokmayınız’ anlamına gelen “Tecessüs etmeyiniz” (Hucûrat: 12) emrine muhalif hareket etmez; başkalarının özel hayatını dikizletmez, gizlice öğrenilenleri kem gözlerin önüne sunmaz, şantaj yapmaz ve yaptırmaz, gözdağı ve baskıyla sonuç almaya kalkışmaz...

O bunu yapmaya kalsa, yanında tek kişi kalmaz...

İnanan insan da sonuçta insandır ve günah işleyebilir; ancak işlenecek günahın da bir sınırı var...

Saf mıyım? Safım. Bağnaz mıyım? Evet, bu konuda bağnazım."

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim