• BIST 94.005
  • Altın 194,538
  • Dolar 4,7524
  • Euro 5,4978
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 28 °C

‘Etkili Ve Yetkin Ebeveynlik’ Semineri Düzenlendi

‘Etkili Ve Yetkin Ebeveynlik’ Semineri Düzenlendi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Aile Eğitim Programı kapsamında halk eğitimleri devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Aile Eğitim Programı kapsamında halk eğitimleri devam ediyor.

Seminerler kapsamında Denetimli Serbestlikten faydalanan 83 kişiye "Etkili ve Yetkin Ebeveynlik" konulu eğitim verildi. Adıyaman Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Eğitim Formatörü Çocuk Gelişimci Hatice Gündoğdu seminer verdi.

Ayrıca Aile Eğitim Programı Formatörü Çocuk Gelişimcisi Hatice Gündoğdu tarafından Ebeveyn sorumlulukları, etkili ebeveynlik, işbirlikli ebeveynlik, çocuklarımızla iletişimde dikkat edilecek noktalar, tutarsız anne baba tutumları, ebeveyn arabuluculuğu, ebeveyn hakemliği, babalar için önemli noktalar, tek ebeveynlik, bir çocuğa kardeşi olacak, ayna tekniği, kardeş kıskançlığı ve ergenlik dönemi konuları anlatıldı.

Hatice Gündoğdu konuşmasında, "Günümüzün hareketli, hızla değişen ve yoğun hayat temposunda ebeveyn olmak eskisinden daha zor. Ortaya çıkan ve çocuklarımızı tehdit eden pek çok sorunla başa çıkmanın en etkili yolu, onları doğru ve etkili yaklaşımlarla kendi ayakları üzerinde duracak şekilde büyütebilmektir. Her anne baba, en azından 18 yaşına gelene kadar çocuğuyla ilgili bazı sorumluluklara sahiptir. Çocuğa ihtiyaç duyduğu desteği verebilmek için, onun yaşam boyu içinden geçtiği gelişim dönemlerini ve bu dönemlerin özelliklerini iyi bilmek son derece önemlidir. Çocuğun ruh sağlığı, kişiliği, kimliği, ileride kendisinin kim olduğu konusunda vereceği karar, hatta olaylara ve hayata bakış açısı, anne babasının yaşam boyu bizzat kendileri için alacakları kararlardan da etkilenir. Mutlu ve güvenilir bir aile ortamının bulunup bulunmaması, eşler arasındaki muhabbet veya çatışmanın derecesi, anne babanın boşanması veya bir arada olması, çocukla olan ilişkinin kalitesi, ona hayatta sunulan rehberlik ve benzeri pek çok durum, çocuğun hayatı ve gelişimi üzerinde birbirinden farklı etkilerde bulunur" diye konuştu.

‘Etkili Ve Yetkin Ebeveynlik’ Semineri Düzenlendi

‘Etkili Ve Yetkin Ebeveynlik’ Semineri Düzenlendi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim