• BIST 116.362
  • Altın 171,568
  • Dolar 3,9606
  • Euro 4,8865
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 17 °C

Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi ESOGÜ’de Başladı

Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi ESOGÜ’de Başladı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Avrupa Tıp Öğrencileri Topluluğu (ATÖT)'nun düzenlediği "Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi"...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Avrupa Tıp Öğrencileri Topluluğu (ATÖT)'nun düzenlediği "Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi" başladı.

ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongrenin açılış oturumunda konuşan ATÖT Başkanı İlter Özcan, tıp öğrencileri olarak bilimsel ve sosyal açıdan faydalanmayı amaçladıkları kongrenin gelecekteki meslek hayatlarına katkı da sağlayacağını belirtirken, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

ATÖT Danışman Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Aydın, üniversitelerin sadece öğretim yerleri olmadığını, aynı zamanda öğrenci kulüpleri aracılığıyla pek çok hayalimizi gerçekleştirdiğimiz yerler olduğunu belirterek, öğrenci kulüplerine çok önem verdiğini ve inandığını ifade etti. Prof. Dr. Yasemin Aydın emeği geçenlere teşekkür ederken, iyi bir kongre geçirilmesini diledi.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Değirmenci, böyle organizasyonların gelecek için kendisini umutlandırdığını belirterek, görev alan ve destek veren herkese teşekkür etti. Öğrencilerin kongrede sunacakları bildirilerle bilgi ve becerilerini birbirine aktarma fırsatı bulacağını ve bundan sonraki mesleki yaşantılarında ulusal ve uluslararası faaliyetlere katılma tecrübesi edineceklerini belirterek, kongrenin verimli ve başarılı geçmesini diledi.

ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Birdane, inanç ve ideal mesleği olan hekimliğin bir usta-çırak mesleği olduğunu ve yüzyıllar boyunca şartlar değişse de Tıp öğrencisinin aslında bir çırak olduğunu ifade etti. Tıp öğrencileri arasından hekimler, akademisyenler ve belki sanatkarlar çıkacağını belirten Prof. Dr. Alparslan Birdane, Tıp öğrencilerinin böyle güzel etkinliklerin havasını soluyarak ilerideki hayatlarını daha iyi düzenleme fırsatı bulabileceklerini de sözlerine ekleyerek kendilerine kolaylıklar diledi.

Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi ESOGÜ’de Başladı

Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi ESOGÜ’de Başladı

Eskişehir Kardiyovasküler Sistem Kongresi ESOGÜ’de Başladı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim