• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Erdoğan'ın Maltepe mitingi

Erdoğan'ın Maltepe mitingi
AKP Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın büyük İstanbul mitingi Maltepe Meydanı'nda büyük bir coşku ile halka hitap etmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Maltepe Mitingi'ne saatler kala alan dolmaya başladı.

Maltepe dolgu alanındaki ilk miting için İstanbul'un dört bir yanından otobüs ve teknelerle vatandaşlar alana taşındı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Başbakan Erdoğan konuşmasına İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak başladı.

İstanbul sizi bir kez daha selamlıyorum. Bütün ilçeleri bütün semtleri selamlıyorum. Cihanı titreten sultanlarını minnetle selamlıyorum. Bugün Maltepe'de yine tarih yazıyorsun. Şu İstanbul'daki kükreyiş varya dostlarımızın yüreğine su serpiyor. Kardeşlerimiz gönlünü feraylatıyor. Mazlumlara umut ışığı oluyor.

Bu dik duruşun zalimlerim yüreğine korku salıyor. Sen dimdik durduğun sürece adaletin sancağı düşmez.

Sen Fatih Sultan Mehmet'in torunlarının şehrisin.

Bu muhteşem meydan sadece 10 Ağustos mitingi yapmıyoruz. Iraklı, Suriyeli, Libyalı, Mısılı kardeşlerimize biz buradayız diye haykırıyoruz. Buradan Gazze'nin çocuklarına selam gönderiyoruz.

Şucaiyye'den Mehmetçiğimizi çektik ama yüteğimiz çekmedik. Kalbimiz her zaman Gazzeli kardeşlerimizn yanındadır.

"HİTLER'İN YAPTIĞINI BUGÜN İSRAİL YAPIYOR"

Hitler Almanya’da nasıl ari bir ırk oluşturmak istediyse İsrail devleti de orada aynı hedefin peşinden koşuyor. Türk ABD dostluk grubu bana mektup yazıp güya beni tehdit ediyor.

"CEVAPLARINI ALACAKLAR"

Türk ABD dostluk grubu bana mektup yazıp güya beni tehdit ediyor.. Aynı şekilde yazılı cevabını alacaklar o ayrı ama ben buradan sesleniyorum: kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasınlar.

Öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Gün gelecek zulümlerinin hesabını mutlaka verecekler.

SAMİMİ MÜMİNLER GAZZE'NİN YANINDA!

Hiç bir zulüm edebi değildir, gün gelecek zulümlerinin hesabını mutlaka verecekler. Bu bebek katillerinin, İsrail yönetiminin er ya da geç yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz. Dünyada vicdan sahipleri Filistin ve Gazze'nin yanında, samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında.

İSRAİL HESAP VERECEK!

Filistin'de şu ana kadar, bu son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Bizim oradaki Anadolu Ajansı büromuza, iki kez saldırı yapıldı, gazeteciler yaralandı. Hiç dünyadan tepki var mı  Ey uluslararası basın, ey basın örgütleri neredesiniz  Türkiye'de terör suçluları için 'gazeteciler tutuklu' diye ayağa kalkarsınız, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz.

Bu bebek katillerinin, İsrail yönetiminin er ya da geç yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz.

PENSİLVANYA İSRAİL'İN YANINDA!

Pensilvanya ihanet çetesi, otoriteden talimat almadan iş yapamaz. Mavi Marmara'da İsrail'in yanında yer almadı mı?

Yorumlar
Hamdi YALÇIN
04 Ağustos 2014 Pazartesi 14:57
14:57
HEP BÖYLE KAL , SAYIN BAŞBAKAN "RTE" !
Hamdi YALÇIN
([email protected])
Sayın Başbakan durunuz ! nereye hemen , sanki yarin bu dünyadan göçüyormuşsunuz gibi, vasiyetinizi açıklıyorsunuz, korkutmayın sevenlerinizi. Daha çok yapacağınız işler olduğunu unuttunuz. Bu millet sizi öyle bir sardı ki bağrına , bir daha ayrılık olmazcasına.
Başbakanımızın ve tüm insanların , tüm canlıların ölümü tadacakları gün şüphesiz olacaktır. Sanki bir dostum şaka yapıyormuş gibi geldi bana; çok duygulandım ve çok da üzüldüm desem mübalağa etmiş olmam. Hani 2023 hedefi, hani yeni Türkiye'de yapacakları. Hani milletin efendisi değil , milletin hizmetkarı nereye gitti diye sormayacaklar mı bu insanlar.
Allah gecinden versin Başbakan RTE'nın aziz milletimizin kalbinde çok müstesna bir yeri olduğu unutulmamalı; O 'nun doğduğu şehir milletin kalbi, defnedileceği yer de yine milletin kalbi olacaktır.
Başbakan(RTE) 'ın Yeni Türkiye yolunda " Demokratik, Müreffeh, Öncü Ülke" vaadi var. İnşallah O'nunla güzel olacak yarınlar.
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, İstanbul-Maltepe'de milyonlarca insanın katıldığı mitingde sözlerine İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak başladı.Ülkemiz ve bölgemizdeki sorunlara değindi.
Başbakanımızın okuduğu şiirler her zaman ayrı bir güzellik ve renk katıyor konuşmalarına, benim çok hoşuma gidiyor. Miting meydanlarında konuşmaları arasına serpiştirilen şiirler ne kadar güzel oluyor,öyle değil mi? O şiirler coşturuyor,o şiirler duygulandırıyor , o şiirler ağlatıyor mitinge katılanları.
O'nun güzel ve doğru şiir okuması karşısında da bir lider yok ki! İlimde O, sanat'ta O, edebiyatta O, diğer tüm partilere en iyi demokrasi dersi veren O, Türkiyenin vizyonunu çizen O, Milletin ufkunu açan O, Gariplerin, kimsesizlerin , düşkünlerin, yaşlıların , dul ve yetimlerin , gazi ve şehit yakınlarına kucak açan O, Herkesin gelecek endişesi olmadan , sağlıkla, huzurla ve güvenle yaşadığı bir Türkiye özlemi içerisinde yanıp tutuşan O, milletin ve ülkenin hayrına Cumhurbaşkanlığı köşkünde söyleyecekleri , yapacakları çok daha güzel enteresan süprüzler yapacak olan O, Kasımpaşa'dan gelen böbürlenmeyen, kibirlenmeyen O, Milletin adamı O,
Ey tevazu sahibi ! Seni bilmeyen, tanımayan mı var , bu milletin gönlünde(Cumhurbaşkanlığı köşkünde de ) hep böyle kal, Sayın Başbakan !
78.162.215.21
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim