• BIST 94.437
  • Altın 194,212
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 23 °C

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da yaptığı konuşmada 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu için "Bu uluslararası oyun, kökü dışarda tezgah. Taşeron olarak kullanıldılar. Yerli piyonlar bu komploda kullanıldı'' dedi.
İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: 
 
Ordu’ya 632 trilyon liralık eser kazandırıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız 429 trilyonluk yatırım bedeli olan bu eserlerin hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşlerim partimizi kurduğumuz andan itibaren Allah’a hamdolsun milletimizin hizmetinizde olduk. 11 yıldır yollardayız
Sadece 81 vilayet değil bizim ufkumuz geniş. Sadece 3 ay içinde 15 şehrimizde 12 kattrilyon liralık eseri, hizmete sunduk. İstanbul’da 5.5 milyar bedelle Marmaray’ı, 3 milyar liralık baraj, göletleri açtık.
 
"NEREDEN GELİRSE GELSİN HOŞGÖRÜ GÖSTERMEYİZ"
 
Eski rakamla 20.5 kattirlyom harcadık. Bu makamlara hizmetkar olmak için geldik. Sizin emanetinizi sahip çıktığımız için 7 seçimde de bize oy verdiniz, bizi desteklediniz. Yolsuzluğa 11 yıldır müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Yolsuzlukların üzerini hiçbir zaman örtmedik. Yolsuzluk yapanlara da hoşgörü göstermeyiz, göstermedik de. Nerden gelirse gelsin. Ak Parti’yi Ak Parti yapan yolsuzluğa karşı verdiği mücadeledir.
 
"DAĞLARI DELDİK DAĞLARI TÜNEL YAPTIK"
 
Şu Karadeniz Sahil Yolu, çevre yolu yolsuzluk batağından biz çekip aldık yaptık ve hala yapıyoruz. Biz geldiğimizde yüzde 35’i bitmişti, geldik kalanını bitirdik. Türkiye çapında 17 bin km yol yaptık. Ey CHP’nin genel müdürü soruyorum: Ey bizden önce iktidarda olup da devraldığımız yavru muhalefet.  79 seneden bunlar ne kadar yol yaptı, biz ne kadar yaptık. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunları yapabilir mi? Tünel diye bir şeyi Türkiye tanımazdı. Dağları deldik dağları tünel yaptık. Uzun ince bir yoldayız dedik, gideceğiz gündüz gece.
 
Güneş balçıkla sıvanmaz. Aynaya bakın aynaya, bunlara bunu söyleyin. CHP, MHP olarak ne yaptınız onları anlatın. Yaptıkları bir şey yok. Kardeşlerim çok çalışacağız. 30 Mart sandıkta en güzel cevap günüdür. Kıskandılar biliyor musunuz. Ama biz onlara rağmen Marmaray’ı yaptık. Ama baktım Marmaray’a biniyorlar. Biz büyük düşünüyoruz büyük adımlar atıyoruz.
 
Bütçe bitti. Ben dedim ki muhalefet parlamentoda yerini alır. Baktık ki 117 ret çıktı, 318 evet çıktı. İktidar yerinde sapsağlam, iri, diri 318 oyla bütçesine sahip çıktı. Orada bir iki tane muhalefetin adamı geliyor yolsuzluk, o dur, budur şudur. Sen bırak lafları, sen daha koltuğunda yerini alamıyorsun. Kim bilir bunlar o sıra nerede, turistik seyahatlerde. Başbakan nerede diyor. Ben genel başkan değilim sadece, ben aynı zamanda başbakanım.
 
Benim yerime vekalet var. Senin yerine kimse yok orada. Bunlar anayasa mahkemesinin, yasanın kendilerine verilen yetkilerden bile bir haberler.
 
"407 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPTIK"
 
Enerjide attığımız adımlar da ortada. Demir ağlarla ülkeyi örüyoruz. 72 şehrimiz doğalgaz kullanıyor. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede bu yatırımlar olabilir mi. 407 bin yeni öğretmen ataması yaptık. Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. Artık benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor. Ben çocuktum numara almak için annem sabah gönderirdi. Sonra annem gelir muayene olurdu, biz bunları yaşadık. Ne cumhuriyetçisi, cumhuriyetçi olmak bu ülkeye sahip olmaktır.Lafta milliyetçiler…
 
Biz yolsuzluğun hortumunu kopardık. Hukukun içersinde yargı kurumunda yer alanlar bu yetikiyi kullanmak durumundalar. Hukukun dışana çıkarak biriler afra tafra yapıyorsa, yürütmeye baskı. Yürütme olarak biz de onların karşısında dikiliriz. Herkes görevi neyse o görevini yapacak. Eğer gereğini yapmazsa kusurabakmasın. Yargı mensuplarını oraya millet göndermedi. Milletin gönderdikleri onları oraya gönderdi. Ben yargıyı elime aldım istediğim gibi baskıyı yapayım. İstediğim yerin operasyonlarla basayım.
 
"POLİS İÇİN VERDİĞİM MÜCADELEYİ HERKES BİLİR"
 
Yürütmenin kolluk güçlerini kullanırken polis için verdiğim mücadeleyi herkes bilir. 20 kişiyle bir evi basacaksınız külhanbeyli gibi elinde teşbihle volta atacaksın. Koltukta görüntü vereceksin. Biz buna sabretmeyiz. Hadini bildiririz yasalar ne diyorsa. Herkes görevini yasalara göre yapacak.
 
Enflasyon canavarını yok ettik. İşsizliği tek haneli rakamlara düşürdük. Yolsuzluğun olduğu yerde Merkez Bankası’nın kasası dolar mı?  11 yılda 132 milyar dolar uluslararası sermaye girişi olmuştur.  Bizden önce 1 milyar doları bile bulamadılar. Yan gelip yatarak böyle olur mu, demek ki bu iktidar çalışıyor.  Türkiye’nin gücü gösterdik. Soruyorum size: Yolsuzlukların olduğu yerde bu başarılar mümkün mü? Son günlerde hükümetimize karşı başlatılan karalama kampanyası son derece çirkin bir tuzaktır. 
 
GEZİ'DE OYUNU NASIL BOZDUYSAK BU OYUNU DA BOZACAĞIZ
 
Milletim bunu bilsin. Bu oyun bütün Türkiye’ye karşı oynanan bir oyundur. Bu kirli oyun bize olmaktan ziyade bizzat milletime karşı, mili iradeye karlı oynan bir oyundur. Bu siyaseti itibarsız kılma girişimidir. Bugün bir gazete yazmış. İspanya’da iktidar partisini polisler basmış ne olmuş? Edepli ol edepli o başlığı atarken. Bir iktidar partisini polis gelip denetleyecekse bunun bi usulü vardır. Bu gazetenin uslubu bu olduğu için sanıyor. A'dan Z’ye. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan da şüphemiz yok. Onu siz muhalefetin dosyalarında arayım. Bu uluslararası oyun, kökü dışarda tezgah. Taşeron olarak kullanıldılar. Yerli piyonlar bu komploda kullanıldı. Gezi’de bu oyunu nasıl bozduysak burada da bu oyunu bozacağı bunu bilin. İftira kampanyası devam ediyor.
 
"HALK BANKASI'NDAN NE İSTEDİNİZ"
 
Ya siz Halk Bankası’ndan ne istediniz. Çıksınlar metçe cevap versinler. Hangi planın içindesiniz, kimin adına çalışıyorsunuz. Halk Bankasını yıpratarak kime ne kazandırıyorsunuz. Bu bankanın kaybettiği para kime zarar. Halk Bankası 11 yıl önce yük oluyordu. Bu başarılı bankayı hedefe koydular. Yerli ve uluslararası işbirliği. Bu banka faiz lobisinin ayağına basıyor. Türkiye düşmanlarını ürkütüyor bu banka. Allah nefes verdikçe hiç korkmadan çekinmeden bu gerçeği herkese anlatacağız. Bu oyunu milletimiz biliyor ama biz de anlatmaya devam edeceğiz. Bu kampanya başka amaçlar da taşıyor.Son 1 yıldır Ünye’ye terörden dolayı şehit geliyor mu? Anneler terör nedeniyle ağladı mı? Hayır. Bu hayır cevabı bazılarını rahatsız ediyor.
 
"ÇÖZÜM SÜRECİNİ SABOTE ETME GİRİŞİMİ"
 
Bu oyun çözüm sürecini sabote etme girişimidir. Bu ahlaksız oyuna müsaade etmeyeceğiz. Nereden gelirse gelsin bunları bulup çıkarmaya başladık. Yargının verdiği karara uyulması lazım diyorlar. Yargı hukukun dışına çıkıyorsa bizim de yürütme olarak elimizde imkan varsa gerekeni yaparız. Milletimiz bu oyunu bozmamız için 30 Mart’ta farklı bir enerji verecektir. Kapı kapı çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız. Bu komploların içinde yer alanları tek tek ortaya çıkaracağız. Kim olursa olsun, ne olursa olsun.  Allah bize yeter, millet bize yeter. Bu oyunu birlikte bozacağız. Bir siz varsınız, bir biz varız bir de Allah var. Karşımızda ise yeni Türkiye’nin hazımsız olanları var. Hiç aldırmayın, yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz. Siyasette kirli bir ittifak var. Türkiye içindeki bu kirli ittifak uluslararası efendilerinden aldıkları emirle, talimatla hareket ediyorlar. Bu tuzakları siz bozdunuz, kirli ittifakları siz bozdunuz.
 
www.istanbulhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim