• BIST 115.450
  • Altın 166,875
  • Dolar 3,9379
  • Euro 4,8534
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 17 °C

Erdoğan Sivas'ta konuşuyor

Erdoğan Sivas'ta konuşuyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yerel seçimlerin startını verdiği Sivas'ta konuşuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sivas'ta konuşuyor

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

- Erdoğan konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu'nu anarak başladı. Bu kez Sivas'tan başlayan yolculuğumuzda bahtımızın açık olmasını diliyorum. Neden Sivas? Sivas istikbalimizin ve istiklalimizin başlangıç yeri. 
 
- 30 Mart yerel seçimlerin startını Sivas'tan başlıyoruz. Sivas'tan başlamamızın bir başka nede var. Mustafa Kemal Atatürk, Sivas kongerisini yaptı. Geleceğimizin temelleri burada atıldı.
 
95 YIL SONRA BİZ DE O İLKELERİ TEKRARLIYORUZ
 
"1919'da Sivas'ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz" Biz milli sınırlar içinde tek şey hayrıyoruz. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak diyoruz.
 
HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN CEVAP VERİRİZ
 
 "95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi, 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz, içeriden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz"
 
- Kimse bu ülkede yeni bir devlet anlayışına girmesin. Girenler karşılarında bizi bulurlar. milleti bulurlar.
 
- 95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha söylüyoruz.: İçeriden (buraya dikkat) ya da dışarıdan, Türkiye içinde veya dışında operasyon yapmak isteyene göğsümüzü siper eder onlara hiç tereddüt etmeden cevap veririz.
 
- ne düşmana ne de içerideki haine eyvallah etmez bu ülkenin istiklalinden tavzi vermeyiz.
 
- Her ne olursa olsun kimse millet iradesini almayı düşünmesin. o çirkin eller asla bu ülkede emeline ulaşamayacaktır.
 
- Kardeşlerim Allah aşkına soruyorum. siz buradasınız ve buradayız diyeceksiniz. Mühür bizde yetki bizde kararı biz vereceğiz diyeceksiniz. 30 mart'ta son manşeti siz atacaksınız. Sevgili yiğidolar, bu milli irade hırsızlarına bu paralel yapıya uluslararası odakların maşası haline gelen bu hain yapıya sizler diyeceksiniz.
 
- İşte buradan bu ilk mitingimizden Sivas'tan soruyorum, öyle bir cevap verin ki diğer 80 vilayetleri duysun, öyle bir cevap verin ki tüm dünya demokrasi dersini Sivas'tan alsın, öyle bir cevap verin ki...
 
- Hiç adını bile anmanıza gerek yok O'nun hiç Sivas'ta esamesi var mı? Yok.. ben şimdi soruyorum milli iradeye sahip çıkıyor muyuz, istiklalimize hürriyetimize sahip çıkıyor muyuz sivas? Ak partiye mührü vuruyor muyuz sivas? bizimle misin sivas? Kardeşliğe birlikteliğe yeni Türkiye'ye evet mi Sivas?
 
- Allah hepinizden razı olsun. Sandığın rengi belli olmuştur.
 
- Kardeşlerim dün çok önemli bir tören için Konya'daydık. Havadan erken ihbar ve kontrol uçağını dün silahlı kuvvetlerimize teslim ettik. Yıl sonuna kadar iki tane daha gelecek olacak 3! Sonraki yıl sonuna kadar bir tane daha gelecek olacak : 4! Rabia! 4!
 
- Uçakların her birinin adı: Kuzey, Güney, Doğu, Batı, ülkenin dört bir yanını bu kartallarla koruyacağız.
 
- Bu güne kadar neden bunlar yapılmadı? Bizim işimiz bu. Birileri laf üretir biz icraat.
 
- Biliyorsunuz bundan önce de Hürkuş'u silahlı kuvvetlerimize kazandırdık. Sivas'a gelip de ömrünü havacılığa adamış Sivaslı bir büyük hizmet adamını, merhum Nuri Demirağ'ı hatırlamamak mümkün mü? onu hayırla yad etmemek mümkün mü?
 
- İstanbul'a bir köprü hayalini ilk kuran Nuri Demirağ'dı. Planlarını projelerini kurmuştu. ama o zamanın CHP'si aynen bugün olduğu gibi o zaman da orahmetli Nuri Demirağ'ın projelerini yok etmiş önünü kesmişti. Bu CHP var ya bu CHP bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok ağacı!
 
- İşte bugün biz rahmetli Demirağ'ın hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. 
 
- İki köprü biliyorsunuz vardı. 3. Köprü Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapmaya başladık bunlar hoplamaya başladı. Yapamazsınız, Edemezsiniz! Yapacağız be! İsteseniz de yapacağız istemeseniz de... Şu anda 250 metre yüksekliğinde 2 kule yükseldi bitmek üzere. Ve dünyanın asma köprü olarak en önemli köprülerinden biri oluyor. dört gidiş dört geliş ama ortasında da tren gidecek. niye? ee nuri amcamız böyle bir adım atmış. nuri amcamızı mahcup etmeyiz. daha ileri taşımamız lazım.
 
- Ve Marmaray! iyi ki denizin altından yaptık. bunlar görseydi ona da karşı çıkardı.
 
- Geçen gün ne oldu? İstanbul iki gün sis. köprüler çalışmıyor. seferler iptal. ne oldu? Marmaray! 300 bin kişi taşındı o gün.
 
- Şimdi ikinci tüp geçiti yapıyoruz denizin altından. oradan da otomobiller geçecek
 
- Bizim hayallerimizin ulaştığı yere bunların hayali ulaşamaz. Çünkü bizim dedemiz Fatih! o karadan gemi yürüttü, biz de deniz altından Marmaray'ı yürütüyoruz.
 
- Bahçeli benim hakkımda edep dışı ifadeler kullanıyor. Hiç havadan inmez mi diyor. Kulağımdan çekecekmiş. Yahu bu nasıl edeptir sen nasıl parti genel başkanısın. buradaj MHP'lilere sesleniyorum  Bahçeli size layık değil, siz de ona.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim