• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

Erdoğan: AK Parti'nin temeli Pınarhisar'da atıldı

Başbakan Erdoğan, Pınarhisar'da yaptığı konuşmasında, "AK Parti’nin kuruluş planlarını Pınarhisar Cezaevi’nde yaptık" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Ben Pınarhisar cezaevindeyken Pınarhisar’da üniversite var mıydı? Ama şimdi Kırklarelimizde üniversite var.  Şimdi bu ayın 16’sında yeni bir müjde duyacaksınız. İnşallah Türkiye yeni bir süreci AB’de başlatıyor. Ayın 16’sında da onu duyacaksınız. Şimdi söylemiyorum, imzaları attığımız gün duyacaksınız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üç gün sürecek Trakya gezisi Kırklareli’de başladı. Erdoğan'ın Kırklareli ziyareti kapsamında hapis yattığı Pınarhisar Cezaevi’ni ziyaret etmesi bekleniyor.

Pınarhisar'da toplu açılış töreninde halka seslenen Başbakan Erdoğan, Pınarhisar için şunları söyledi:

''Pınarhisar benim için gurbet değil vuslattır. Hasret değil muhabbettir. Benim nezdimde yeni bir başlangıcın, yeniden doğuşun sembolüdür. Bugün bir kez daha Pınarhisar’a teşekkür ediyorum. Bizleri misafir ettiğiniz, ben sizi nasıl unutmadıysam, sizde beni unutmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum"

AK Parti'nin temelleri Pınarhisar Cezaevinde atıldı

Evet Pınarhisar yeni Türkiye’nin doğuşunda, Türkiye’nin özüyle buluşmasında tarihi öneme sahip bir ilçemizdir. AK Parti’nin kuruluş planlarını Pınarhisar Cezaevi’nde yaptık. Orada çalıştım, geleceğin planları konusunda kafa yorduk. AK Parti’nin rotasını felsefesini işte burada Pınarhisar’da gelen mektuplarla, binlerce mektupların içerisindeki o sinyallerle aldık. Görüşmelerdeki o duygularla kaptık.

Pınarhisar’dan başlayarak buradan yola çıkarak Türkiye’ye çok büyük eserler kazandırdık. Bu kardeşinizi 14 yıl önce Pınarhisar’a getiren sebepleri, sadece şahsımı değil milletin önemli çoğunluğunu hapislere mahkum edilen sebepleri ortadan kaldırdık. Ben şiir okudum diye cezaevinde kaldım. Bu ülkede şiir okudu diye şarkı söyledi diye, yazı yazdı diye, görüşlerini beyan etti benim maruz kaldığım eziyete hatta daha fazlasına onlar maruz kaldılar. Allah’a hamd olsun, ben kendi ülkemdeydim. Bu güzel Pınarhisar’daydım. Ama kimileri vatanlarını terk etmek zorunda kaldı, gurbette hayatına veda etmek zorunda kaldı, kimileri yıllarını hapislerde geçirmek zorunda kaldı, kimileri faili meçhulle hayatlarından kopmak zorunda kaldı. Bu anti demokratik atmosferi değiştirmek için büyük mücadeleler vardır.

Ben Pınarhisar cezaevindeyken Pınarhisar’da üniversite var mıydı? Ama şimdi Kırklarelimizde üniversite var.  Şimdi bu ayın 16’sında yeni bir müjde duyacaksınız. İnşallah Türkiye yeni bir süreci AB’de başlatıyor. Ayın 16’sında da onu duyacaksınız. Şimdi söylemiyorum, imzaları attığımız gün duyacaksınız.

Çok tehdit aldık. Çok sayıda kışkırtmayla tahrikle, bazen cinayetle bizi yolumuzdan ayırmak istediler. Partimizi kapatıp bizi engellemek istediler. Milletimizden aldığı güçle hayır duasıyla asla durmadık, duraklamadık, reformlarımıza devam ettik.

Ama unutmayın bu süreç bitmiş değil, demokratikleşme yaşayan bir süreçtir. Her an kendisini yenileyen bir süreçtir. Bakın 30 Eylül’de son derece kapsamlı bir demokratikleşme projesini kamuoyuna açıkladım.

www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim