• BIST 107.211
  • Altın 173,329
  • Dolar 4,0678
  • Euro 4,9559
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

Emekli-sen Genel Başkanı Veli Beysülen’den Söke Ziyareti

Emekli-sen Genel Başkanı Veli Beysülen’den Söke Ziyareti
Disk'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Genel Başkanı Veli Beysülen Sökeli sendikalılarla buluştu.

Disk'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Genel Başkanı Veli Beysülen Sökeli sendikalılarla buluştu. Emekli Sen Söke Şubesi'ni ziyaret eden Genel Başkan Veli Beysülen, sosyal devletin yok edildiğini ifade etti.

Genel Başkan Veli Beysülen'in Söke ziyaretinde MYK Üyesi Haldun Sulanç, Ege Bölge Temsilci Yardımcısı Ali Fuat Özgün, Balçova İzmir Şube Başkanı Ercan Çınarlı, Didim Şube Başkanı İsmail Doğan, Kuşadası Temsilcisi Bülent Yalçındağ ve Sökeli sendika üyeleri de hazır bulundu.

Söke Şube Başkanı Mehmet Celal Gümüş Genel Başkanları Veli Beysülen'in ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıya ülkenin içinde bulunduğu durumu yeniden gözden geçirerek konuşmasına başlayan Disk Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen; "Demokrasiyi sandıkla sınırlı gören iktidar partisi 7 Haziran da sandığı yok sayarak Parlamenter sistemi, "tek adam" sistemine götürmeye çalışmaktadır" dedi.

7 Haziran 1 Kasım seçimleri arasında yaşanan süreci değerlendiren Beysülen; "Suruçta patlayan bombalarla başlayan süreçte ülke çatışma ortamına girdi. 12 Ekimde Ankara da alana çıkmaya hazırlandığımız, barış mesajlarını vermek istediğimiz o günde 102 arkadaşımızı kaybettik" diyerek o süreçte yaşananlardan dolayı yaşadığı üzüntüsünü dile getirdi.

Sürecin daha vahim bir konumda olduğunu ifade eden Beysülen; "Bugün olağanüstü hal durumundan çok daha vahim bir durum söz konusu. İnsanlarımız ölüyor, polisimiz, askerimiz, kamu görevlilerimiz ölüyor. Gözyaşının rengi olmaz. Bu çatışmanın bir an önce son bulması gerekmektedir." dedi.

Emeklilerin yaşadığı sıkıntıları ülke gündeminden ayrı değerlendirilemeyeceğini belirten Beysülen, eksiklerine rağmen bu sistemin iyileştirilmesi bir yana varlığını korumak için mücadele verdiklerini dile getirdi. Sosyal devletin yok edildiğini ifade ederek sözlerine devam eden Disk Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen; "Sosyal devlet yok edildi yerine, önce yoksullaştırılan sonra sadaka ile tebalaştırılan halka sahip bir devlet düzenine geçildi." diyerek iktidara karşı eleştirilerini dile getirdi.

Ülkede yaşayan milyonlarca emeklinin açlık sınırının altında yaşadığını ve bu durum karşısında devletin yıllarca çalışıp katkı yaptığı devletinin hiçbir iyileştirmeye gitmediğini, yapılan düzenlemelerinde aksine emeklileri zor durumda bıraktığını ifade eden Beysülen ; "11 milyon emeklinin yüzde 75'i açlık sınırında yaşamını devam ettirmekte. Yoksulluk sınırı 4700 lira iken emeklilerimiz 1200 lira ile yaşam mücadelesi vermektedirler. Ülkemizde 30 milyon yoksul vatandaşımız varken bunun 10 milyonunu emekliler oluşturmaktadır." dedi.

Türkiye'nin büyümesinin sanal bir büyüme olduğunu, vatandaşların finans kuruluşlarına 402 milyar liralık borcu olduğunu belirten Beysülen ; " Üretim yapılmıyor, üretim yatırımı yapılmıyor, ama rant yatırımı yapılıyor. Ülkede finans kurumları kazanıyor, ülkeye giren sıcak para da en ufak bir riski gördüğünde kaçıp gidiyor." diyerek üretime daha fazla önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Bankalarla yapılan promosyon anlaşmasına değinen Disk Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ; " Bankalar milletvekillerine, kamu çalışanlarına, yatırılan maaşlar üzerinden promosyon dağıtıyor, peki neden emeklilere verilmiyor. Bu konuda dava açtık, davamız yargıtaya taşındı" diye konuştu.

Emekli-sen Genel Başkanı Veli Beysülen’den Söke Ziyareti

Emekli-sen Genel Başkanı Veli Beysülen’den Söke Ziyareti

Emekli-sen Genel Başkanı Veli Beysülen’den Söke Ziyareti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim