• BIST 94.552
  • Altın 193,835
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 28 °C

Dtb’de Beş Yıldızlı Dönem

Dtb’de Beş Yıldızlı Dönem
Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) , 2015 Aralık ayında yapılan son denetimden sonra "5 yıldızlı Akredite Borsa" olduğunu kanıtladı.

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) , 2015 Aralık ayında yapılan son denetimden sonra "5 yıldızlı Akredite Borsa" olduğunu kanıtladı. DTB Başkanı Engin Yeşil, borsanın üyelerinden aidat toplayan bir kurum olmadığını belirterek, üyelerin emtialarını kıymetlendirmeyi, memnuniyetlerini en üst seviyede tutmayı ve gelen talepleri doğru, eksiksiz, zamanında karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete, DTB Meclis Başkanı Ahmet Ay, DTB Başkanı Engin Yeşil, DTB Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç, DTB Yönetim Kurulu Üyeleri Resül Gündoğan, Şükrü Boylu, DTB Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Çeliker, DTB AR-GE Şefi ve Akreditasyon Sorumlusu Hanifi Eren, DTB Basın Yayın Şefi Ramazan Demir ile akredite olan oda ve borsa yöneticilerinin katılımıyla TOBB İkiz Kuleler binasında gerçekleştirildi.

"İFTİHAR EDİYORUM"

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, sertifika alan oda ve borsaların sayısının 233'e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, "Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarımız da minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. TOBB ailesi içindeki 365 oda ve borsanın 233'ü dünya standartları üstünde hizmet verdiklerinin en somut belgesidir" dedi.

"KALİTE YÜKSELDİ"

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete ise, akreditasyon sistemi ile oda ve borsaların hizmet kalitesinin yükseldiğini anlattı. Mete, 365 oda ve borsanın yüzde 61'ini 5 yıldızlı hale getirdiklerini ifade ederek, hedefin tüm oda ve borsaları akreditasyon sistemine dahil etmek olduğunun altını çizdi.

"ÜYELERİMİZ İŞ ORTAĞIMIZDIR"

DTB Başkanı Yeşil ise, "Üyelerimizin menfaatine olan konularda ve onlardan gelen talepler doğrultusunda belli bir plan çerçevesinde çalışmaktayız. DTB sadece üyelerinden aidat toplayan bir kurum değil, onların emtialarını kıymetlendirmeyi, memnuniyetlerini en üst seviyede tutmayı ve onlardan gelen talepler doğrultusunda sistemin sürekliliğini sağlamayı misyon edinmiştir. Akreditasyon sistemi sürekli yenilenme üzerine kurgulanmıştır. Bu gün burada 5 yıldızlı hizmet sunabilen Oda ve Borsalara yönelik denetimler sonucu verilen akreditasyon belgesini almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bir ekip çalışmasının ürünüdür. Borsa çalışanlarımızın gayreti, özverisi, Yönetim Kurulumuzun ve Meclisimizin desteğiyle elde edilmiş bir başarıdır'dedi.

"ÜYELERE DESTEK OLACAĞIZ"

DTB Meclis Başkanı Ahmet ise, borsanın bundan sonraki hedefinin mükemmel bir borsa olup, bölge borsalarına örnek teşkil etmesi ve öncülük etmesi olduğunu belirterek, "Üyelerimizin Bölgemizin gelişmesine ve istihdamına katkı sunmaları ve aynı zamanda sosyal sorumluluklarını da yerine getirebilmeleri için her türlü desteği sağlama çabası içerisinde olacağız. Borsamız üyelerimizin sorununun çözümü için girişimlerde bulunacak, sonuç alıcı adımlar atılacak ve üyelerimizin memnuniyetinin üst düzeye çıkarılması sağlayacaktır" diye konuştu.

Dtb’de Beş Yıldızlı Dönem

Dtb’de Beş Yıldızlı Dönem

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim