• BIST 110.932
  • Altın 174,742
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 20 °C

Doğanşehir’de Başarılı Öğrenciler İçin Ödüllü Projeler

Doğanşehir’de Başarılı Öğrenciler İçin Ödüllü Projeler
Doğanşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki ilk ve ortaöğretimde okuyan öğrencilerin eğitimdeki başarılarının yanı sıra kültürel, sanatsal...

Doğanşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki ilk ve ortaöğretimde okuyan öğrencilerin eğitimdeki başarılarının yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif alandaki başarılarını arttırmaya yönelik ödüllü 4 yeni proje başlattı.

Doğanşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ofisi bünyesinde SODES destekleriyle yürütülecek olan "Her Başarı Bir Ödüle Layıktır" Projesi kapsamında "En çok kitap okuyan, TEOG sınavlarının yanı sıra liseler arası sanatsal, sportif ve akademik yarışmalarda başarı gösteren öğrenciler ile ilköğretimde okuyan öğrencilerin 2. dönemdeki başarılarına çeşitli ödüller verilecek. Projeler ve ödüllere ilişkin bilgi veren Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sayfaları Çeviren Pedalı Da Çevirir Projesi ile ilçe genelinde SODES kapsamında kurulan 13 kütüphanede yürütülecek bu projede, okullarında en çok kitap okuyan öğrencilere bir adet yarış bisikletinin hediye edileceği belirtildi. Yetkililer, "Bu proje ile öğrencilerimizin araştıran, sorgulayan ve daha çok okuyan birer birey olarak yetişmesini sağlamayı ve öğrencilerimize kitap okuma bilincini aşılamayı hedefliyoruz. Karadeniz'in Yolu TEOG'dan geçer Projesi ile 2. TEOG sınavında, netlerini 1. TEOG sınavına göre en çok arttıran öğrencilerimiz, Karadeniz gezisiyle ödüllendirilecektir. Proje, 8. sınıf öğrencilerinin 2. TEOG sınavındaki başarılarını artırmayı amaçlanmaktadır. "Başarmanın Sınırlarını Zorla" başlıklı üçüncü projeyle, liseler arası, sanatsal, akademik ve sportif alanlarda derece yapan öğrencilerimiz İstanbul gezisi ile ödüllendirilecektir. Son olarak "Başarını Arttır Bisikleti Kap" projesiyle de ilçemiz genelinde 5. 6 ve 7. sınıflarda okuyan öğrencilerimizden, 2. dönem başarı puanını, 1. döneme göre en çok artıran öğrencilerimizin bisiklet ile ödüllendirilmesi. 5.6 ve 7. sınıflarda okuyan alt ve orta kademedeki öğrencilerimizi harekete geçirmeyi ve onların başarılarını arttırmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, projelerin yürütülmesinde kendilerine desteklerini esirgemeyen Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan başta olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Veysel Kurşun ve Hasan Basri Kocaman ile projelerin koordinatörü Kazım Şakar ve Salman Topal'a teşekkür etti. Öte yandan proje ofisi çalışanları Kazım Şakar, Salman Topal ve Şerif Boğa ilçe genelindeki okulları gezerek projenin tanıtımını yaptı.

Doğanşehir’de Başarılı Öğrenciler İçin Ödüllü Projeler

Doğanşehir’de Başarılı Öğrenciler İçin Ödüllü Projeler

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim