• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 29 °C

Devlet Bahçeli'den çok ağır sözler

Devlet Bahçeli'den çok ağır sözler
MHP lideri Devlet Bahçeli gündemi değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi. İşte Bahçelinin konuşması...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti binasında düzenlediği basın toplantısında partisinin Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına itirazının olduğunu belirterek ''8 Temmuz’da aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanacaktır.11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK’dadır'' dedi.

Başbakan'ın adaylığının açıklandığı toplantıdaki konuşmasında yer verdiği bilezik öyküsünü de hatırlatan 17 Aralık sürecinde ortaya çıkan Reza Zarrab'ın altınlarına göndermede bulunarak Bahçeli, ''Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmasında yer verdiği bilezik hikayesi dikkatlerden doğal olarak kaçmamıştır. Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki...'' ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satrbaşları:

Bugünkü siyasi ortam içler acısıdır. Başbakan ve hükümeti suçludur. Ülkemiz içeride istikrasız bir durumdadır.

Başbakan benden sonra tufan mantığıyla gitmektedir. Ateş topu her yerdedir. Başbakan’ın umurunda bile değildir. Türkiye yolsuzluklar ülkesi haline getirilmiştir. Hiçbir ölçü tanımayan rüşvetçi kadrolar, milli güvenliğini, refahını, huzurunu çok ciddi ağır tehlikelerle karşı karşıya bırakmıştır.

AKP yalakası bazı organlar hükümeti övmek için adeta yarışa girmişlerdir. Aralarında yandaş medyanın bulunduğu anket şirketleri çıkarları uğruna Tayyip Erdoğan'ın reklamını üstlenmiştir.

Şu sıralarda içinde sinsi senaryoların olduğu düzmece ve dayanıksız kamuoyu anketlerinde milletimizi iradesi bir kez daha yönlendirmek istenmiştir. Başbakan'ın kazandığını duyuran kukla anketçiler görevini yapmaktadır.

Geleceklerini ve varlıklarını Erdoğan'da gören Cumhurbaşkanı seçimini sabote etmek için kara propagandaya bel bağladıkları açıkça görülmektedir.

BAŞBAKAN KAÇINILMAZ SONU GÖRDÜĞÜNDEN ÇANKAYA'YA KAÇMAK İÇİN GÖZÜNÜ KARARTTI

''Bu bir veda değil açılıştır'' dediği merkezinde bulunduğu gerilim propagandasında her şeyin ölçüsü ve ayarı kaçmıştır. Erdoğan’ın çürümekte olan siyasi ömrünü biraz daha uzatabilmek için her türlü oyunu oynayacağı bütün çıplaklığıyla görülmektedir. Mazlum ve mağdur rolü, sanal AKP siyaseti sona yaklaşmaktadır. Başbakan bu kaçınılmaz sonu gördüğünden Çankaya’ya kaçmak için gözünü karartmıştır.

Yıllardan beri ters köşede yatan Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklamıştır.

BAŞBAKAN ZIRHINI ÇIKARMALI

17-25 Aralık'ın çıkmayacak lekesi duran, kalbinde kin ve nefret bulunan Erdoğan şimdi cumhura baş olmak için yola çıkmıştır. Sanal açılış ve törenlerle adaylığı yürüten Başbakan mertçe, yüreklice, adilce diğer adaylarla aynı şartlarla olmalıdır. Zırhını çıkarmalı ve görevinden istifa etmelidir.

KONUŞMASI BULANIK VE TUTARSIZ

Başbakan tek adamlığa heves etmiştir. Başbakan'ın 1 Temmuz’da yaptığı konuşması her yönüyle bulanık ve tutarsızlıkla doludur.

ERDOĞAN'IN ADAYLIĞI HENÜZ KESİNLEŞMİŞ DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için süre 3 Temmuz’da dolmuştur. TBMM’ye yapılan adaylığa başvuruların son günü 4 Temmuz’du. 8 Temmuz’da aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanacaktır. 11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK’dadır.YSK hayati bir sınav verecektir. Biz en baştan beri Erdoğan cumhurbaşkanı olamaz dedik. Milletin birliğiyle çarpışan bir şahsın sığınağı olamayacağını söyledik.

HERKES OLUR ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEDİK

Milleti 36 etnik parçaya ayıran birinden cumhurbaşkanı olmaz dedik. Teröriste kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz dedik. Rüşvetçilere göz kulak olanlardan cumhurbaşkanı olmaz dedik. TSK’ya kumpas kurandan komutan olmaz diye seslendik. Bir inkârcıdan cumhurbaşkanı olmaz dedik, olmaz dedik ve sarsılmaz duruşumuzu sergiledik. Herkes cumhurbaşkanı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olmaz dedik, milletin terazisi bunu çekmez uyarısında bulunduk.  Hem cumhurbaşkanı hem de bu göreve aday olanların tertemiz bir maziden gelmesi şarttır.

ERDOĞAN'IN ADAYLIĞI BİLE GAYRİ MEŞRU

Erdoğan’ın geçmişine haram ve hezimet işlemiştir. Erdoğan’ın adaylığı bile gayrı meşru, gayri ahlakidir. Nasıl adaylar ince elenip sık dokunuyorsa Erdoğan için de işlenmelidir. Adı terörle anılmış, rüşvetle anılmış bir kişinin meşrutiyeti sorgulanacaktır.

ADAYLIK VİZESİ ALAMAYACAK KADAR ŞÜPHELİ

Adaylık vizesi alamayacak kadar şüphelidir Erdoğan. Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığının YSK tarafından reddedilmesi lazımdır. MHP Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmektedir.

FRANSA'DA ÇİRKİN BİR İDDİADA BULUNDU

Siyasi varlığını sadece kendine oy verenlerle sınırlamış ve bölücülük yapmıştır. Fransa’da çok çirkin, çok vahim bir iddiada bulunmuş ve bayrak indiren hainin arkasında MHP ve CHP var diyerek haddini aşmıştır.

Bizzat kendine bağlı kaynaklar bayrağı indiren hainin PKK’lı olduğunu açıklamıştır. YSK’da görev yapanlar inanıyorum ki hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacaklardır, vicdanlarını dinleyeceklerdir. Yapılan suçlamalar Erdoğan’ın önünde engeldir. Resmiyetle onaylansa bile milli vicdanlarda cevap bulmayacaktır. Allah’tan korkan hiçbir kimse, kitabına uydurulan hırsızlığın Çankaya’yı mesken tutmasına izin vermeyecektir

UZUN ADAMIN MASKESİ YSK'DA DÜŞÜRÜLMELİ

Detone olan bu şarkı YSK’da sonlanmalı, uzun adamın maskesi YSK’da düşürülmelidir. Aksi takdirde Türkiye dünyaya rezil olacaktır.

HDP'DEN ADAY OLAN ZAT

Adaylığı sorunlu olan sadece Erdoğan değildir. HDP’den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır.

MUZ CUMHURBAŞKANI SEÇİLMEYECEK

Büyük bir uzlaşmayla aday olan İhsanoğlu’na bakmak yeterlidir. Siyasi partilere ve destek veren vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Emek emek büyüttüğümüz kardeşlik çınarı tarihi bir görev yüklemektedir. Milletin adına tahammül edemeyen, cumhuriyetin anti tezi olmakla ünlenmiş kişilerin adaylığı çelişkidir. 10 Ağustos’da muz cumhurbaşkanı seçilmeyecektir. Dahası Türk milleti AKP, PKK, İsrail’e Çankaya’yı bırakmayacaktır. Allah korusun Çankaya’ya çıkarsa küresel komplonun eli güçlenecektir. Ya zillet, ya izzet, ya millet ya da rezalettir. Aziz milletimiz seçecek… Erdoğan’ın adaylığını ilan ettiği konuşma aslında kaçışının en açık vesikasıdır

ERDOĞAN'IN GÜL'ÜN ADINI ANMAYIŞI GARİBİMİZE GİTTİ

Başbakan Erdoğan’ın kardeşim dediği Abdullah Gül’ün adını anmayışı bizim garibimize gitmiştir. Sayın Gül seçilirken milli iradeden bahseden Erdoğan anlaşılan yeni bir sayfa açmış en yakın arkadaşını oraya koymuştur

2 gün sonrası uyarı almış olacak ki bir iftarda Gül’den bahsetmiştir. Bugüne kadar cumhurbaşkanı seçilen kim var milletten yetki almıştır. Başbakan sanıyorum kendi tarihini unutmuş, hafızasından silmiştir. Başbakan’ın geçmişi yok sayması kendi şuursuzluğun delalettir. Sosyal uyumun katili kesinlikle 17-25 Recep Tayyip Erdoğan’dır. Öyle şeyler söylüyor ki kendisini tanımasak bilmesek söylediklerine inanmamız mümkün olur

BAŞBAKAN'A İBLİS BENZETMESİ

Diyor ki; Onlar bölüyor biz birleştiriyoruz… Her sözü gıybet, her beyanı iftira olan Başbakan’ın iblisin sevaptan bahsetmesi gibi imkansızdır

Sana sesleniyorum sayın Başbakan;

Sen kim kucaklamak kim? Sen kim milletin çıkarını kollamak kim? Sen kim demokrasinin tarafını tutmak kim? Bu anormal sıra dışı, neresinden bakarsanız dağılacak siyaset anlayışının hiçbir yanı yoktur. Bu kibiir ve haset yuvası için kendisin dışında herkes gereksiz ve lüzumsuzdur. Sanki hitlerin tuhu Başbakan’a nüfus etmiştir. Zalimler Başbakan’a nefes vermişlerdir Bu yüzden Erdoğan cumhura baş olmayı baştan kaybetmiştir

AŞIRMA LOGOYLA

Kuvvetle muhtemel aşırma logoyla milletin adam adıyla yola koyulmuştur. Obama’nın logosuyla çok benzerlikler taşıyan logoda Erdoğan simgelenmiştir. Başbakan telif hakkı gözetmeden eser aşırmada marka bir isim olarak ün yapmıştır. Milletin adamı olmak için önce adam olması gerekmektedir.

ERDOĞAN'IN BİLEZİKLERE DÜŞKÜNLÜĞÜ O ZAMANDAN BELLİYDİ DEMEK Kİ

Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmasında yer verdiği bilezik hikayesi dikkatlerden doğal olarak kaçmamıştır. Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki... O kız çocuğu kalabalıkların içinde kaybolup gitmiştir deniliyor. Başbakan’ın 20 yıldır gezerken, uyurken, kaçarken her fırsatta gözünün önüne bu küçük kız gelmiştir. Başbakan villada para eritirken bu küçük kız çocuğunu gözünün  önüne getirmiştir. Soygun hasılatı hakkında oğluyla konuşurken bu kız aklına gelmiş midir? Bu kız çocuğu bugün 27 yaşındadır medyaya göre… Ortada bir yalan vardır, hanımefendinin ve Başbakan’ın sözleri çelişkilidir.

BAŞBAKAN'IN ALACAĞI KİMDEN

Serveti 3 yıl içinde 1 trilyon artış göstermiştir. Başbakan 3 yıl içinde hangi yatırımı yapmışdır da serveti bu kadar artmıştır. Vatandaşımıza vurmayan talih, Başbakan’ı nasıl bulmuştur. Alacakları kimdendir? Başbakan’ın hiç mi evi yoktur, manşetleri süsleyen villalar kimin üzerinedir. Aklı bilezikte kalan başbakanın bu yaptıkları yanına kalmayacaktır

AKP IŞİD'LE PAZARLIK YAPIYOR

AKP İŞID ile pazarlık yapmaktadır. Hükümet IŞİD'in insafa gelmesi için gelişmeleri pasif bir şekilde izlemektedir. Ne olursa olsun 49 Türk vatandaşı kurtarılmalıdır. Dışişeri Bakanı aşarı masalı uydurmakta ve gelişmeleri kendisine yontmaktadır. Başbakan’ın ürkek bakışı teröristleri cesaretlendirmektedir. Başbakan Erdoğan bütün kırmızı çizgileri yiyip yutmuştur. Kimler Başbakan’ın iradesine zinrcir vurmuştuır? Neyin karşılığında böyle bir durumun içine düşmüştür. Türkiye sahipsiz değildir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim