• BIST 117.701
  • Altın 166,696
  • Dolar 3,9262
  • Euro 4,8248
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 19 °C

Devlet Bahçeli: Bu yarışta biz de varız

Devlet Bahçeli: Bu yarışta biz de varız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şanlıurfa ziyaretinin ardından Gaziantep'e geldi ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şanlıurfa ziyaretinin ardından Gaziantep'e geldi ve partisinin il başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan, Bahçeli'ye bakır işlemeli kahve seti hediye edildi.

Bahçeli il başkanlığının ardından yerel seçimlerde MHP'li Mehmet Sait Kılıç'ın başkanlığa seçildiği Oğuzeli İlçe Belediyesi'ni ziyaret etti. Kılıç'a başarılar dileyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, belediye binası önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ve genel seçimlerin çok önemli olduğunu ifade eden Bahçeli şunları söyledi:

"Ülkemizin çok önemli bir makamı için devletin başı için, dirliğimiz, birliğimiz, kardeşliğimizin korunması için bir Cumhurbaşkanlığı yapılacaktır. Bu seçim mutlaka istikrar, huzur, güven ortamında yapılmalı ve geçmişten de önemli dersler çıkartılmalıdır. Geçmiş dönemlerde Cumhurbaşkanı parlamentoda seçiliyordu. Bu seçimlerde parlamentoda üyesi olan yada üye olmayan insanlarımız partilerimiz tarafından aday gösteriliyor, yapılan oylamalarda bir insanımız, bir kardeşimiz Cumhurbaşkanı oluyordu. Böyle bir ortamda olmasına rağmen, bu seçimler ülkemiz için sıkıntılı oluyor ve bir siyasi krizin başlamasına neden oluyordu. Eğer bu zamanında alınan tedbirlerle çözülemediği halde, Türkiye'de ya muhtıralar veriliyor ya ara rejimler yaşanıyordu. Siyasi yönden eğer Cumhurbaşkanlığı seçimleri huzurlu ortamda yapılırsa bu ülkemiz için iyi oluyordu. Fakat burada bir inatlaşma, bir kilitlenme oluyorsa Türkiye'de demokrasi askıya alınıyor, kardeş kardeşe düşman oluyordu. Şimdi Cumhurbaşkanını halk kendisi seçecek. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı sizin iradenizle seçilecek. Her siyasi parti, her sivil toplum kuruluşu, her insanımız Anayasaya göre seçilme hakkına sahiptir. Ancak bu aday olma süreci içinde çok dikkatli olmalıyız. Bunu şunun için söylüyorum; mahalli idareler seçimleri öncesinde Türkiye'de gerilim stratejisine dayalı, bir kutuplaşma, cepheleşme ve çatışmanın eşiğine gelen siyasi davranışlara şahit olduk. Bunun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yaşanması çok daha kötü sonuçlar verebilir. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimleri huzur ortamında gerçekleşmeli. Eğer yine bu gerilim stratejisiyle olur. Ben yüzde 51 ile seçildim, milli irade beni seçti" diyerek geri kalan yüzde 49'u yok farz eden bir anlayışla Cumhurbaşkanı olur ve arkasından bu anlayışla devam ederse o Cumhurbaşkanı, devletin başkanı olamaz. Çünkü o yüzde 51, yüzde 49 kıskacı arasında kalmış kin, nefret ve başarı sarhoşluğuyla Türkiye'yi çok daha kötü noktalara sürükleyebilir.

BU YARIŞIN İÇİNDE BİZ DE VARIZ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP'nin de bir aday çıkaracağını söyleyen Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bütün siyasi partilerimiz faaliyetlerini sürdürecek ve değerli adaylarıyla sizin karşınıza çıkacaktır. MHP olarak bu ülkenin dirliğini, birliğini korumak, üniter yapımızı, toprak bütünlüğümüzü, milli devlet anlayışımızı koruyan bir şuurla değerli bir vatandaşımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak sizlere takdim edeceğiz. Böyle bir yarışın içinde bizde olacağız Allah'ın izniyle" diye konuştu.

Bahçeli, temaslarının ardından havayoluyla Ankara'ya gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim