• BIST 115.450
  • Altın 166,641
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 12 °C

Demirtaş: "Allah, Kuran’ı sen reklam yap diye göndermedi"

Demirtaş: "Allah, Kuran’ı sen reklam yap diye göndermedi"
Ev kadınları siz işsiz falan değilsiniz. Sizi çalışan kabul edip, SSK'nızı yapacağız’

Memleketi Elazığ'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dünkü mitingini hatırlatarak, "Stajyer Başbakan dün buradaydı, yanındakileri kast ederek söylüyorum, ceplerinizi kontrol edin" dedi.

Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Güneydoğu Anadolu mitinglerinde kürsüde Kürtçe Kuran-ı Kerim göstermesiyle ilgili olarak, "Allah-u Teala, o kutsal kitabı sen mitinginde reklam yap diye mi göndermiş? Kim ki bu dinin amaçlarını kendi çıkarları için istismar ediyorsa, Allah onun hakkından gelecek inşallah" dedi.

Demirtaş, "Allah-u Teala o kutsal emirlerini insanlara doğru yolu göstermek için göndermiş. AKP reklam yapsın diye değil. Haddini bileceksen sen bil. Muaviye gibi reklam yapıyor" diye konuştu.

Selahattin Demirtaş Elazığ'da konuşuyor

Demirtaş'ın konuşmalarının önemli satırbaşları şöyle:

Stajyer Başbakan dün buradaydı -yanındakileri kast ederek söylüyorum- ceplerinizi kontrol edin. Mesai saatleri 7 saate düşürülecek. 10 işçi çalıştıran kişi 11 kişi çalıştırmak zorunda kalacak. İşveren bir kişi fazla çalıştıracak, ama o bir kişinin parasını devlet karşılayacak. Böylece istihdam yaratacağız.

Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Hiçbir genç üniversitesiz kalmasın diye bunu yapacağız. Bu sizin hakkınızdır. Lise yıllarındaki not ortalamasına göre istediği fakülteye giderek kaydını yapacak. Bu devletin himmeti değil, en doğal hakkıdır. Kendi anadilinde eğitim almak en doğal hakkıdır.

Gençlik Bakanlığı kuracağız. Gençliğin sorunlarını bu bakanlıkla çözeceğiz. Ev kadınları siz işsiz falan değilsiniz. Sizi çalışan kabul edip, SSK'nızı yapacağız. Her kadın evinde emekli olacak. Size iş denmesini biz kabul etmeyeceğiz. Bir Kadın Bakanlığı olan, başında bir kadın olan bakanlık kuracağız.

Alışveriş Merkezleri, şehrin dışında uzakta olsun. Küçük esnaf iflas noktasına geldi. Onları korumak için öncelikle, elektrik vergi borçlarını yapılandıracağız. Sıfır kredili esnafa kredi vereceğiz. AVM'lere şehir dışında ruhsat vereceğiz. Ticaret biterse hayat durur.

'Sen reklam yap diye...'

Kürtçe Kuran'ı sadece Cumhurbaşkanı’nın mitingine yetiştirmişler. İşte böyle bir Diyanet İşleri Başkanlığı var. Allah-u Teala, o kutsal kitabı sen mitinginde reklam yap diye mi göndermiş? Kim ki bu dinin amaçlarını kendi çıkarları için istismar ediyorsa, Allah onun hakkından gelecek inşallah.  Allah-u Teala o kutsal emirlerini insanlara doğru yolu göstermek için göndermiş.

AKP reklam yapsın diye değil. Haddini bileceksen sen bil. Muaviye gibi reklam yapıyor. Diyanet’in sesi çıktı mı, çıkmaz çünkü kendisi gönderdi onu. Yoksuldan yanadır İslam. Hırsızdan yana olamaz. Diyanet de hırsıza sessiz kalarak din hizmeti üretemez.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim