• BIST 110.932
  • Altın 175,280
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 18 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yüce Divan yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yüce Divan yorumu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'nin Yolsuzluk ve Rüşvet İddialarını Soruşturma Komisyonu'nun, AKP'li üyelerin oylarıyla, 17 Aralık sürecinde hükümetten istifa etmek zorunda kalan dört eski bakan hakkında verdiği Yüce Divan yargılamasına gerek olmadığı kararın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlete yönelik iç ve dış tehditlerin sıralandığı "Kırmızı Kitap"taki yeni içeriği hükümetten önce açıkladı. Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararının ardından hükümetin "paralel yapı" olarak nitelenen Gülen cemaatini "Kırmızı Kitap" olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne aldığını söyledi. Erdoğan, "basının dünyanın hiçbir yerinde Türkiye'deki kadar özgür olmadığı" iddiasını da yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da büyükelçilere hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Komisyonu biz kuralım dedik, kurduk. Kaçınacak halimiz yok. Meclis nihai kararını en adil şekilde verecektir. Millet kararını vermiş ve millet tarafından yargılanmıştır. Bağımsız mahkemelerde yargılanmış ve nihai neticeye vardırmıştır.

Siyaseti şantaj ve montajla korkutmalarına izin verilemez. Batıda yapılan yanlı ve taraflı haberleri görüyoruz. Dürüst değiller. Bizlerle konuşuyorlar gerekli belgeleri gösteriyoruz. Ama bildiklerini okuyorlar. Büyükelçilerimiz siz bu asparagas haberlerleri bunların yüzüne çarpacaksınız. Siz 77 milyonun temsilcisiyiz.

Bakıyorsunuz bir haşhaşi grup parlemontalarda gidip propaganda yapıyorlar. Bunlar bozacak olan sizlersiniz. Sizler bize bilgileri vereceksiniz. Biz de gümbür gümbür konuşacağız. Kimse bizim gündemimizi belirleyemez.

Türkiye'de büyük hezimet yaşayan paralel yapı kendisine yeni efendiler bulup Türkiye'ye her türlü ihaneti yapacak durumdalar. Nasıl paralar harcadıklarını, hangi yemek masalarını ayırt ettiklerini biliyoruz. Milli Güvenlik Kurulu bununla ilgili tavsiye kararını aldı.

2015 siyaset belgesi içinde bunlar yer alacak. Basın özgürlüğünden, ırak ve Suriye'deki durum üzerinden Türkiye karalanmak isteniyor.

Bir tahşiye operasyonundan basın özgür değil diyorlar. Avrupa'sında, Batı'sında bu kadar özgür medya yok. Kalkın orada Cumhurbaşkanına bir söz söyleyin. Oralarda bunu yapamazsınız.

Kendi ülkelerinde tırmanan gerilimi görmeyenler Türkiye üzerinden vicdanlarını rahatlatmaya çalışıyorlar.

Türkiye kimsenin parmak sallayacağı bir ülke değildir. Eski alışkanlıkları olanlar yeni Türkiye'yi görsün. AB artık politikasını gözden geçirmek zorundadır. Avrupa Birliği çok büyük tehdit altında. Irkçı, ayrımcı özellikle müslümanları hedef alan saldırılar var. AB müktesabatında bunlar var mı?

Irkçı örgütler alçakça camilerimize saldırıyorlar. Sürekli uyardığımız ve tedbir almalarını söylediğimiz islamafobia ortaya çıktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim