• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 21 °C

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO), tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 3. Gerçekleştirilen "3. Çukurova Turizm Ödülleri" sahiplerini...

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO), tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 3. Gerçekleştirilen "3. Çukurova Turizm Ödülleri" sahiplerini buldu.

ADRO Başkanı İsa Akdağ, ödül töreninin açılışında, 2012 yılında kurulan ADRO'nun bölge turizminin sesi olmasının yanında sektörü harekete geçiren lokomotif kurum olduğunu da söyledi.

Çukurova'nın Türkiye'nin turizm açısından en zengin bölgesi olduğunu belirten Akdağ, "Çukurova, Suriye, Kıbrıs ve Anadolu arasında kültürlerin bulunduğu bir antik kentler hazinesidir" dedi.

Çukurova turizm ödüllerinin aslında kendileri için bir hayal olduğunu ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:

"2013 yılında 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir etkinlik düşündük. Turizm camiasını bir çatı altında buluşturacağımızı hayal ettik. Ve turizmin gelişmesi için çalışan kişi ve kuruluşları ödüllendirerek bu barış ve güç birliği atmosferini yaratmak üzere işe koyulduk. Yola çıkarken imkanlarımız kısıtlıydı ama bunu başaracağımıza olan inancımız tamdı. O gün bizlere hem kapılarını hemde gönüllerini sonuna kadar açan Şirin Park otel yönetimine hayallerimizi gerçekleştirmemize vesile oldukları için ADRO adına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bir hayal ve temenni ürünü olarak başlayan Çukurova Turizm Ödülleri töreni bu gün Türkiye'yi saran bir etkinliğe dönüştü. Çukurova Turizm Ödülleri'ne hep birlikte sahip çıkarak turizm markası yaratmak istiyoruz. Bu markanın sürdürülebilir olması için bölgedeki tüm turizm paydaşlarının el ele vermesini bekliyoruz."

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Zeki Apalı da, turizm sektörünün zor günler geçirdiğini belirterek, bu zor günlerde sektör paydaşlarının birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Bu sezon özellikle yabancı turist sayısının düşeceği yönünde sinyaller geldiğini anlatan Apalı, bu zorlu sezonda yerli turist sayısının artacağını umduklarını bildirdi.

Doğu Akdeniz'in turizm açısından daha etkin bir hale gelebilecek bölge olduğuna dikkat çeken Apalı, bölgelerin tanıtımında rehberlerle birlikte hareket edilmesini ve düzenlenen turlarda kokartlı rehberlerin mutlaka bulunması gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından bu yıl 3'üncüsü verilen "Çukurova Turizm Ödülleri" sahiplerini buldu.

Törende ödüle layık görülen kişi ve kurumlar şöyle:

Turizm Girişimci Ödülü: Hilton Antakya Müze Oteli

Turizm Kültür ve Sanat Ödülü: Aktüel Arkeoloji

Turizm Tanıtım Ödülü: NTV (Paha Biçilmez İstanbul)

Turizm Kültürlerarası Diyalog Ödülü: Türk Hava Yolları

Turizm Emek Ödülü: Can Akşit

Turizm Yayın Ödülü: World Travel Chanel

Prof. Dr. Halet Çambel Ödülü: Fatih Gülşen

Turizm Yazarları Ödülü: Mehmet Güneli

ADRO Özel Ödülü: Şirin Park Otel

En İyi Müze Ödülü: Şanlıurfa Müzesi

Turizm İletişim Ödülü: Numan Olcar

Çukurova Bölgesi Yurtiçi Kültür Turu Ödülü: Göğüsgeren Turizm

Çukurova Bölgesi Yurtiçi Kültür Turu Ödülü: Samba Turizm

Çukurova Bölgesi Yurtiçi Kültür Turu Ödülü: Merzeci Turizm

Çukurova Bölgesi Yurtdışı Kültür Turu Ödülü: Neva Turizm

Çukurova Bölgesi Yurtdışı Kültür Turu Ödülü: Tatilyum

Çukurova Bölgesi Yurtdışı Kültür Turu Ödülü: AYF Turizm

Kültür Turlarında Farklı Destinasyonlar Ödülü: Güneş Turizm

Çukurova Bölgesi turizm Taşımacılık Ödülü: Fidan Turizm

Ayrıca, törende Çukurova Barış Gazetesi'ne ilkeli ve tarafsız haberleri ile yayın hayatında Çukurova Bölgesinin sesi olduğu için Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek tarafından gazetenin sahiplerinden Özcan Aladağ'a plaket verdi. Zeybek, ayrıca Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari, TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin ile turizm gazetecisi Halil Tuncer'e ADRO'nun plaketini sundu.

Törene, Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin, ÇUKTOB Başkanı Murat Demir ile çok sayıda turizmci katıldı.

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu

"Çukurova Turizm Ödülleri" Sahiplerini Buldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim