• BIST 95.153
  • Altın 192,749
  • Dolar 4,7350
  • Euro 5,4909
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 29 °C

Çiftçilerin omuzlarındaki başkan görevden alındı

Çiftçilerin omuzlarındaki başkan görevden alındı
Manisa’nın Akhisar ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle zarar gören seraları incelediği sırada kaygan zeminden dolayı iki çiftçinin omuzuna çıkan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı hakkında idari soruşturma açılarak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2 Ocak Cuma günü kar yağışından zarar gören seraları inceleyen daire başkanının basına yansıyan çiftçilerin omuzlarındaki fotoğrafı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Cengiz Ergün, açıklamasında, 30 Aralık 2014 tarihi itibariyle bölgede baş gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, Akhisar'ın Çamönü mahallesinde yoğun kar yağışının ardından zarar gören seraların incelenmesi ve hasar tespiti yapılması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı ve bir heyet, 31 Aralık 2014 tarihinde görevlendirilmiştir.

Yapılan çalışma esnasında hizmet anlayışımız, vatandaşa yaklaşımımız ve değerlerimiz açısından asla tasvip etmeyeceğimiz şekilde daire başkanımızın çiftçilerimiz tarafından taşınmasına ilişkin olarak görüntüleri basına da yansıyan olay meydana gelmiştir. Olaydan sonraki ilk mesai günü olması hasebiyle bugün itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125 ve devam eden maddeleri gereğince idari soruşturma başlatılmış ve ilgili daire başkanımız görevinden alınmıştır.”

“KÖYLÜMÜZ, SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ GEREKEN DEĞERE HAİZDİR”

Başkan Ergün, bu tür davranışları hoş görmenin söz konusu olmayacağını belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Özellikle bilinmesi gerekir ki, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, ‘Milletin efendisi’ olan köylümüz, sırtımızda taşımamız gereken değere haizdir. Bu gerçeklikten yola çıkarak bilinmesini isteriz ki, ne Belediye Başkanı olarak şahsımızın ne de çalışanlarımızın bunun aksine bir davranış içerisinde olması mümkün değildir ve bunun aksine olabilecek hareketleri de hoş görmemiz söz konusu olmayacaktır.

Kaldı ki bizim halkla iç içe olduğumuzu gösteren birçok olay, kamuoyunun malumudur. Biz dahil tüm kamu görevlileri, çalışmalarında, hal, hareket ve davranışlarında, kurumlarının vizyonları ve prestijleri, kamuoyu güvenilirlikleri için azami itina ve dikkati göstermek mecburiyetindedir. Buna rağmen bir çalışanımızın bireysel olarak yaptığı bir hatanın belediyemize ve mensubu bulunduğum siyasi kimliğe mal edilmeye çalışılması, hele bundan yola çıkarak siyasi eleştirilere varacak kadar spekülasyonlar yapılması, anlayışımız gereği çok yanlış addedilmiştir."

Toplumun tüm kesimleri ve hangi siyasi düşünceden olursak olalım, vatandaşımıza karşı yapılacak en ufak bir saygısızlığı görmezlikten gelemeyeceklerini anlatan Ergün, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bu durumu aynı zamanda devlete karşı işlenen her fiilde de göstermemiz gerektiğini, topyekun bir şekilde tüm yolsuzluklarla da mücadele etmemiz gerektiğini ve bunlara da hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade etmek durumundayız.

Bu vesile ile tekrar bilinmesini isteriz ki, kamu hizmeti görürken ve belediye hizmetlerini yürütürken çalışanlarımız tarafından yapılacak en ufak yanlış dahi göz ardı edilmeyecek, gereken her türlü önlem alınacak ve müeyyideler uygulanacaktır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim