• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, çevre bilincini ve geri dönüşüm materyallerini öğrencilere anlatmak...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, çevre bilincini ve geri dönüşüm materyallerini öğrencilere anlatmak için animasyonlu filmler hazırladı.

İlköğretim okulları 3ve 4'cüsınıflara uygulanan "Çevre Bilinci Eğitimleri" çerçevesinde Abdullah Kepkep İlköğretim Okulu'nda yapılan etkinliğin tanıtımını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptı. Çocuklara verilen eğitimin ve yapılan yatırımlarını boş gitmeyeceğini belirten Şahin, "Sizler bizim hayat damarlarımızsınız, canımız ciğerimizsiniz" dedi. Bir öğrenci için fizik, kimya ve matematiğin öneminin ne ise çevre bilincinin de o kadar önemli olduğunu aktaran Şahin, "Yaşadığımız dünyayı korumak için bilinçli nesiller yetiştirmeliyiz. Çevreyi kirletmemeliyiz, kirlettiğimiz zaman neler olabileceğini öğrenmeliyiz. Bunun için sağlıklı nesiller olabilmesi için sağlıklı bir de çevrenin olması gerekiyor. Bu bilinç sonradan olmuyor. Küçükken bu eğitimi almamız lazım. Atalarımızın dediği gibi "ağaç yaş iken eğrilir" sözünü unutmamalıyız"şeklinde konuştu. Şahin, toprağın, suyun ve havanın nasıl korunması gerektiğini çocukların yanı sıra herkesin bilmesi ve bu konuda bilgi sahibi olması gerektiğini ifade ederek, "Özellikle suyun korunması ve tasarruflu kullanılması lazım. Çünkü biz suyu çok uzaklardan zor şartlarda getiriyoruz. Diğer alanlarda da tasarruflu olmalıyız. Ülkemizin milli servetlerini katkı sunmak için toprağımızı, suyumuzu ve havamızın değerini bilmemiz gerekiyor" diye konuştu. Şehir merkezi ve ilçelerdeki ilköğretim okullarından yapılan eğitimlerde; "Toprak ve Su"nun maceraları isimli animasyon filmi ve interaktifler "Geri Dönüşüm Oyunu" ile desteklenip eğlenceye çevrilerek öğrenmeyi sunuyor. Sıfır atık yönetimi ve geri dönüşümün öneminin anlaşılmasını hedefleyen eğitimlerde bugüne kadar 15 bin öğrenciye ulaşıldığı belirtildi. Eğitim-öğretim sonuna kadar ise 100 bin öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar

Çevre Bilincini Öğrencilere Animasyonlarla Anlatıyorlar

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim