• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 17 °C

Çetin: "Bakanımızın Müjde Vereceğine Yürekten İnanıyorum"

Çetin: "Bakanımızın Müjde Vereceğine Yürekten İnanıyorum"
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 12 aydır bekletilen Belediye Evleri Kentsel Dönüşüp Projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet...

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 12 aydır bekletilen Belediye Evleri Kentsel Dönüşüp Projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'ya bilgi verdiklerini belirterek, "Hem Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi hem de 26 yıldır kangren olmuş Adana'nın imar sorununun çözümü konusunda Sayın Bakanımızın bir müjde vereceğine yürekten inanıyorum" dedi.

Başkan Çetin, 27 Ocak'ta Adana Valisi Mustafa Büyük'ün öncülüğünde Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'ya yapılan ziyaret hakkında Halk Günü'ne katılan vatandaşlara bilgi verdi. Adana için bir milat olarak değerlendirdiği Ankara Buluşması'nın sorunların çözümü anlamında bir başlangıç olmasını dileyen Çetin, Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında Bakan Sarı'ya ayrıntılı bir sunum yaptıklarını belirterek şöyle dedi:

"Sayın Bakanımız elzem bir proje olan Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'ni çok iyi biliyor. Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin bir an önce başlaması gerektiğini Sayın Bakan'a izah ettik. Bu CHP'nin meselesi değil, Türkiye'nin beğenilen, takdir edilen örnek projesidir. Belediye Evleri halkı rahat olsun; Sayın Bakanımız bu sorunu yakın zamanda çözecektir diye umuyorum."

"ÇUKUROVA BELEDİYESİ YETKİLENDİRİLMELİ"

Adana Lobisi olarak Ankara'daki temasların çok iyi sonuçlar vereceğine inandığını ifade eden Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Başkent'te Adana'nın 26 yıldır kangrenleşmiş olan imar sorununu da anlatma fırsatı bulduklarını söyledi.

Adana'nın imar sorununun çözümü için göreve gelir gelmez harekete geçerek Adana Valiliği ile ortak çözüm arayışına girdiklerini ve önemli mesafeler kat ettiklerini hatırlatan Çetin, "Ancak Büyükşehir'le bir sıkıntı yaşandı; çözüm için birlikte çalışıyoruz ancak çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, umuyorum ki Adana'da 20 bin haneyi ilgilendiren, daire fiyatlarının aşırı biçimde katlanmasına yol açan bu sorunun çözümü noktasında Çukurova Belediyesi'ni yetkilendirecektir ve size yakın zamanda bir müjde vereceğimizi umuyorum" diye konuştu.

"İSVEÇ TİPİ DEĞİL, ÇUKUROVA TİPİ BELEDİYE"

Halka soran, gereğinde danışan, çoğulculuğa önem verdiğini söyleyen bir belediye başkanının kamuoyuna "İsveç tipi belediyecilik yapıyoruz" dediğine dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'ne gelen vatandaşlara "Halka soran, danışan, dinleyen, "her şeyi biz biliriz" demeyen, çoğulculuğa inanan, demokrat bir belediye başkanı. Bu size bir şey çağrıştırıyor mu?" diye sordu. Alkışlanarak "Sizi, Çukurova Belediyesi'ni çağrıştırıyor" yanıtını alan Başkan Çetin, "Katılımcı, çoğulcu ve demokrat belediyeciliği biz Çukurova Belediyesi'nde yaşıyoruz zaten. İsveç tipi belediyecilik değil, Çukurova Tipi Belediyecilik yapıyoruz ve Türkiye'de birçok yer de Çukurova Belediyesi'ni örnek alıyor" dedi.

Çetin, bir grup vatandaşın "Bizim sokakta halı saha spor tesisi istemiyoruz" biçimindeki tepkisi üzerine referandum yapma kararı aldı.

Çetin: "Bakanımızın Müjde Vereceğine Yürekten İnanıyorum"

Çetin: "Bakanımızın Müjde Vereceğine Yürekten İnanıyorum"

Çetin: "Bakanımızın Müjde Vereceğine Yürekten İnanıyorum"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim