• BIST 112.122
  • Altın 174,675
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 16 °C

Çankırı’dan 1128 Akademisyene Tepki

Çankırı’dan 1128 Akademisyene Tepki
89 üniversiteden 1128 akademisyenin imzaladığı "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye Çankırı Karatekin Üniversitesi Eğitim Bir Sen Temsilciliği...

89 üniversiteden 1128 akademisyenin imzaladığı "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye Çankırı Karatekin Üniversitesi Eğitim Bir Sen Temsilciliği tepki gösterdi.

Uluyazı Kampüsü'nde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Üniversite Temsilcisi Osman Demir, bildiriye destek veren akademisyenleri çok sert sözlerle eleştirdi.

Osman Demir, "Dünyamız nice kan dökücü zalimler, hainler, fitneci, fesatçı, insanlıktan nasibini almamış zorbalar gördüğü gibi karıncayı bile incitmeyen, insan ve insanlığın mutluluğu için her alanda güzelliklere imza atan, sanatta, edebiyatta, bilimde, sanayide, teknolojide, mimaride, maneviyatta, vb. birçok alanda insanlığın faydasına nice eserler bırakmış, hem maddi hem de manevi gelişmelerde insanlığa hizmetlerde bulunmuş milyonlarca insan evladı da görülmüştür ve görülecektir. Ancak günümüz Türkiye'sinde; düşüncelerin özgür olduğu sözü arkasına gizlenerek 30 küsür yıldır bu ülkenin polisine, askerine, öğretmenine, doktoruna, hemşiresine, savcısına, kundaktaki bebeklerine saldıran, öldüren, bayrağımızı, camilerimizi, kütüphaneleri yakan, yıkan, yol kesip insanları dağa kaçıran, yatırımları engelleyen, yol, baraj, havaalanı, okul, hastane yaptırmak istemeyen, geleceğimizi karatmak, ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen uluslararası zalim küresel güçlerin taşeronu kan dökücü bir örgüt olan PKK'yı destekleyip, devletime, askerime, polisime aşağılık laflar söyleyen, iftira atan, şehitlerimizin kemiklerini sızlatan, bu vatanın öz evlatlarını üzüntüye boğan alçak açıklamada bulunan sözde aydın olduğu iddiasındaki bu kara kapkara insanları kınıyor ve lanetliyoruz. Yazıklar olsun sizin gibi yükseköğrenimin alçak insanlarına "dedi.

Son üç yılda doğu ve güneydoğuda 14 ilde 100 milyar dolarlık yatırım yapılan, baraj, hastane, üniversite açılan vb. vd. birçok alanda olumlu gelişmelerle birlikte çözümü, barışı, kardeşliği sağlamaya yönelik birçok el uzatılmasına rağmen bütün bunları elinin tersiyle iten PKK gibi hain, bölücü, zalim, bir örgütü cici gösteren, kahraman, yiğit, fedakar askerime, polisime dil uzatan bu hainleri kınadıklarının ifade eden Demir, "Kendisine bomba atarken elinde bomba patladığında yaralanan hain teröristi bile hastaneye götüren fedakarlık, kahramanlık, yiğitlik timsali polisime, askerime kimse kötü söz söyleyemez, söyletmeyiz. Bizler hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında değiliz. Sadece hainlerin, kan dökücülerin, bölücülerin ve zalimlerin ve onları destekleyenlerin karşısındayız. Kim bu millete, vatanıma, insanıma hizmet ediyorsa, güzel ve doğru işler yapıyorsa bizler onun tarafındayız. Hiçbir zaman zalimin hainin yanında olmadık, olmayacağız. Her zaman haklının, mazlumun, adaletin ve özgürlüğün yanında olduk ve yine olacağız. Hz. Adem (a.s.) karşısında şeytan vardı biz Hz. Adem (a.s.)'nin tarafında olduk ve olacağız. Biz firavuna karşı Musa(a.s)'ın tarafında olduk ve olacağız. Biz nemruta karşı Hz. İbrahim (a.s.) tarafında olduk ve olacağız. Yine bizler Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın tarafında, cehaletin babası Ebu Cehil'in de karşısında olduk ve olacağız. Kıyamete kadar da hakkın, doğrunun, iyiliğin, güzelliğin, adaletin, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, özgürlüğün, vatanın ve milletimizin yanında olduk ve olacağız. Eyy utanmaktan utanmayan utanmazlar sizler kimin tarafındasınız? O bildiride söylediğiniz gibi kırk yıldır bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, bu millete, bu devlete kurşun sıkan bölücü örgüt mensupları tarafındaysanız sizin gibileri üniversitelerimizde istemiyoruz. Üniversite gençliğimize de seslenerek diyoruz ki reddi akademisyen yaparak bunların derslerini boykot edin, onların derslerine girmeyin." şeklinde konuştu.

Grup açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim