• BIST 112.122
  • Altın 175,002
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 23 °C

Bütçe komisyonunda milletvekilleri arasında 'elemanlarınız' gerginliği

Bütçe komisyonunda milletvekilleri arasında 'elemanlarınız' gerginliği
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, "Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı,...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, "Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu"nun özel bütçe, bütçe, kesinhesap ve Sayıştay raporları görüşülmeye başlandı. Komisyonda Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş hazır bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ülkede yaşananlardan dolayı bir yurtsever olarak her gün bir paket sigara içtiğini söyledi. Bugün Diyarbakır'da 5 şehit olduğunu ve hepsinin çocuğunun bulunduğunu dile getiren Erdoğdu, bugün gördüğü şehit çocuğu sebebiyle gözlerinin dolduğunu kaydetti. "Açılım sürecinde başarısız oldunuz, hepimizi kandırdınız." diyen Erdoğdu, ülkede şu an duygusal ayrılmalar yaşandığını anlattı.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ise HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın açıklamalarını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana ile görüşmemesini isteyen Haberal, bunu kabul edemeyeceklerini vurguladı. Haberal'ın Türkeş'e yönelik "Biz rakip değiliz" demesi üzerine Türkeş de "Rakip bile değiliz. Bu tarafa geçince siz milletvekili oldunuz." diye karşılık verdi.

Haberal ile HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım arasında da zaman zaman sert tartışmalar da yaşandı. Haberal'ın "Bütün elemanlarınız" ifadesini kullanması üzerine Yıldırım, "Biz burada eleman değiliz. Siz orada milletvekilisiniz; biz burada milletvekiliyiz." şeklinde konuştu.

Haberal da "Onun için siz ne söylüyorsanız ben de aynı şeyi söylemeye haizim." dedi. Yıldırım ise "Bilinç altındaki hakir bakış açınızı döküyorsunuz." ifadelerini kullandı. Daha sonra Haberal, "Lütfen beni bölmeyin. Biz bu ülkenin birliği, bütünlüğü, beraberliği için ne yapılması gerekiyorsa yaparız. Siz benim siyasi rakibimsiniz. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Milli birlik ve beraberliğimiz için her türlü katkıyı veririz ama açılım demeyeceksiniz. Açılımın sonucunu hepimiz gördük; Habur oldu. Açılımın zirvesini Dolmabahçe'de yaptınız. Açılım cesetlerle tabutlarla doldu."

Bütçe komisyonunda milletvekilleri arasında 'elemanlarınız' gerginliği

Bütçe komisyonunda milletvekilleri arasında 'elemanlarınız' gerginliği

Bütçe komisyonunda milletvekilleri arasında 'elemanlarınız' gerginliği

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim