• BIST 93.696
  • Altın 195,125
  • Dolar 4,7608
  • Euro 5,4969
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 30 °C

Bunu yapanlara 2024’e kadar vergi yok!

Bunu yapanlara 2024’e kadar vergi yok!
TBMM, bir haftalık tatilin ardından 2016 yılı bütçe tasarısını ve gündemindeki diğer konuları ele almaya devam edecek.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarına kaldığı yerden devam ederek, bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Rekabet Kurumu'nun bütçelerini ele alacak.

Komisyon yarın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün bütçelerini, 10 Şubat Çarşamba günü ise Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bütçelerini ele alacak.

Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerin bütçelerini görüşecek olan Komisyon, 12 Şubat Cuma günü Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Su Enstitüsü'nün 2016 yılı bütçelerini ele alacak.

TBMM Genel Kurulu'nda ise bu hafta tasarımı da teşvik kapsamına alan, Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

Tasarı ile yeni oluşturulan ihtisas teknoloji geliştirme bölgeleri; destek, teşvik, muafiyet ve istisnalardan yararlanabilecek. Yazılım ve Ar-Ge faaliyetlerinde olduğu gibi, tasarım faaliyetlerinden elde edilen kazançlar da 31 Aralık 2023'e kadar gelir ve kurumlar vergisinden müstesna tutulacak.

Genel Kurul ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının; Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin 10 Şubat 2016 tarihinden itibaren bir yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi'ni de görüşerek oylayacak.


ANAYASA KOMİSYONU İKİNCİ KEZ TOPLANACAK

Bu arada geçen hafta ilk kez bir araya gelen ve yeni anayasayı yazmak üzere TBMM'de grubu bulunan dört partinin üyelerinden oluşan Anayasa Mutabakat Komisyonu 10 Şubat Çarşamba günü ikinci kez bir araya gelecek.

TBMM Adalet Komisyonu ise yarınki toplantısında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısını görüşürken, Milli Savunma Komisyonu yine yarın askeri ve savunma sanayi alanındaki yedi kanun tasarısını görüşecek. Komisyon, 11 Şubat Çarşamba günü de Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçıları Derneği'nden brifing alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim