• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 14 °C

Birlik Vakfı Sakarya Şubesinden TBMM Başkanı Kahraman’a Destek

Birlik Vakfı Sakarya Şubesinden TBMM Başkanı Kahraman’a Destek
Birlik Vakfı Sakarya Şubesi, genel merkez tarafından yapılan basın açıklamasına ortak olarak TBMM Başkanı Kahraman'ın yanında yer aldı.

Birlik Vakfı Sakarya Şubesi, genel merkez tarafından yapılan basın açıklamasına ortak olarak TBMM Başkanı Kahraman'ın yanında yer aldı.

Birlik Vakfı Sakarya Şube Başkanı Prof. Dr. Cemalettin Kubat, genel merkez tarafından yapılan basın açıklamasına ortak olduklarını ifade etti. Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ilkesi ile ilgili söylemlerinden sonra hedef haline gelmesi üzerine basın açıklamasını yayımlayan Kubat, Sakarya'nın da kendisini yalnız bırakmayacağını ifade etti.

Birlik Vakfı Sakarya Şubesi tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın İsmail Kahraman'ın laiklik konusunda açıkladığı fikirlerinden dolayı kimi çevreler tarafından başlatılan çirkin tartışmayı üzüntüyle izliyor, başlatanları esefle kınıyor, tartışmada ki çirkin üslubu ve isnatları reddediyoruz. TBMM Başkanı ve Birlik Vakfımızın Kurucular Kurulu Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Üniversitesindeki "Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa" konferansı münasebeti ile görüşlerini kamuoyu ile paylaşmıştır. Muhterem Başkan, konuşmasında Yeni Türkiye için çok önemli konulara değinmiş, fikirlerini ifade etmiştir. Mevcut 1982 Anayasasının, milletimizin ve devletimizin gelişmesinin önünü kapatan esas sebep olduğunu, Anayasanın değişmesi hususunda; Milletin, Siyasi partilerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının paylaştığı ortak bir kanaatin mevcut olduğunu ifade etmiştir. Yeni Anayasada Türkiye'nin önünü kapatan, özgürlükleri kısıtlayan, tanımlanmamış mutlak kavramların bulunmamasını, laiklik kavramının mutlak olduğunu, uygulayıcısına göre şekillenebilen bir kavram haline getirildiğini, insan hak ve hürriyetlerini, din özgürlüğünü ihlal eder şekilde uygulandığını belirterek yeni Anayasamızda bu hali ile var olmaması gerektiğini ifade etmiştir. Bu yalın ve açık ifadelerin bir kısım medya, siyasetçi ve kışkırtıcı geri zihniyetliler tarafından çarpıtılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bunu fırsat bilip milletle, milletin kararlarıyla, milletin değerleriyle hesaplaşmaya yeltenenleri, biliyor ve kınıyoruz. Millet bunların kötü niyetlerini bilmektedir. Millet Yeni Anayasayı istediği gibi çıkarma gücüne sahiptir. TBMM Başkanımızın konuşması milletin talepleri ile uyumludur. Karşı olanlar milletin ve değerlerinin karşısında olanlardır" denildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim