• BIST 94.718
  • Altın 193,378
  • Dolar 4,7612
  • Euro 5,4840
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 29 °C

Birkonfed Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşan STK’larla Bir Araya Geldi

Birkonfed Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşan STK’larla Bir Araya Geldi
Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Kayseri Şube Başkanı Tuğba Yörük Öztürk, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren sivil...

Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Kayseri Şube Başkanı Tuğba Yörük Öztürk, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları başkanlarıyla bir araya geldi.

BİRKONFED tarafından düzenlenen kahvaltıya AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, İlçe Ziraat Odaları Başkanları, Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Tarım Kredi kooperatifleri Bölge Müdürü Fatih Özdemir, Ziraat Mühendisleri Odası İl Başkanı Ali Koç, süt birlikleri, sulama birlikleri, yumurta yetiştiriciliği birliği, koyun yetiştiriciliği birliği gibi tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren STK'ların temsilcileri katıldı.

Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, "BİRKONFED böyle bir misyon üstlenerek, geniş kapsamlı buluşmayla sorunların paylaşılabileceği bir platform oluşturuyor. Bir sivil toplum kuruluşu tüm tarım ve hayvancılık üzeri çalışan STK'ları topluyor. Böylesine güçlü bir birlikle ortaya konulan sorunların ve çözümlerin bakanlığa ulaşması çok daha kolay olur." dedi.

STK'lar olarak birlik içinde olmanın önemine vurgu yapan BİRKONFED Kayseri Şube Başkanı Tuğba Yörük Öztürk ise, "Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu Kayseri İl Başkanlığı olarak iş dünyasının üretkenlikten geçtiğine inanıyoruz, çalışan üreten herkes bizim için baş tacıdır. Tarım ve Hayvancılık alanında çalışan üreten herkesin bu topraklara değer kattığına inanıyoruz. Bu sebepledir ki çiftçilerimizin de, besicilerimizin de gönlümüzdeki yeri ayrıdır. BİRKONFED ailesi olarak STK'larla ilk buluşmamızı da bu sebeple bu alanda faaliyet gösteren STK temsilcileri ile organize ettik. Bugün burada birlik olabilmek ve birlikte güzel işler yapabilmek için BİRKONFED ailesi olarak üzerimize ne düşüyor sorusunu sormak için bir araya geldik." diye konuştu.

'Bizler şuanda STK'larla birlikte 50 bin kişilik bir ekibi ve hatta etki ettiği nüfusu da düşünürsek 200 bin kişilik bir gurubun temsilcisi olarak bir kahvaltı düzenledik" diyen Öztürk, 200 bin kişinin ihtiyaçları, sorunları ve beklentileri konuşulacak ve bununla ilgili ne yapabilirizin derdinde olacağız. Bizler bir sivil toplum kuruluşu olarak altını çiziyorum hiç birimiz bir siyasi, bir karar mekanizması veya merci değiliz ancak yüreğini ortaya koymuş sorunları çözmek isteyen, sorunların farkında olduğunu dile getirmeye çalışan ve yanınızda olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle haykıran bir sivil toplum kuruluşuyuz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından STK başkanları, İsmail Emrah Karayel'e sektörleri ile ilgili beklenti ve sıkıntılarını aktardılar.

Birkonfed Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşan STK’larla Bir Araya Geldi

Birkonfed Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşan STK’larla Bir Araya Geldi

Birkonfed Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşan STK’larla Bir Araya Geldi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim