• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 16 °C

Belediye, gençleri evliliğe hazırlıyor

Belediye, gençleri evliliğe hazırlıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde (SABADEM) evlenecek gençlerin ve sınavlara hazırlanan öğrencilerin...

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde (SABADEM) evlenecek gençlerin ve sınavlara hazırlanan öğrencilerin kaygıları gideriliyor.

Sosyolog ve Aile Danışmanı Fatma Begüm Doğan, "Aile Danışma ve Eğitim Merkezi olarak ailelerde bulunan iletişim kopukluklarını ortadan kaldırmak, bireylere ve gruplara yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici ve rehabilite edici çalışmalar içindeyiz." dedi.

İnsan ve hizmet odaklı çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Mahallesi'nde açılan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi ile vatandaşlara uzman personeli ile birçok konuda destek sağlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (SABADEM) ailelerde yaşanan iletişim sorunları ve öğrencilerin sınav kaygısı gibi problemlerin çözümüne yardımcı oluyor. Bilinçli birey, mutlu aile, güçlü toplum sloganıyla Samsun'da ailelere ücretsiz aile danışmanlığı ve eğitim hizmetlerinin verildiği Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde, evlilik öncesi ve evliliğe hazırlık sürecinde çıkabilecek problemler, eşler arası uyumsuzluk ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar, anne-baba ve çocuk iletişimi, boşanma (öncesi ve sonrası), boşanma sürecinde çocuklara yaklaşım, aile içi şiddet, çocukluk ve ergenlik sorunları hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi ve eğitilmesi sağlanıyor.

Kadıköy mahallesinde bulunan SABADEM'de aile danışmanlığı hizmetlerinden Samsun'da yaşayan herkesin faydalanabileceğini belirten Sosyolog ve Aile Danışmanı Fatma Begüm Doğan, şunları kaydetti: "Aile Danışma ve Eğitim Merkezi olarak ailelerde bulunan iletişim kopukluklarını ortadan kaldırmak, bireylere ve gruplara yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici ve rehabilite edici çalışmalar içindeyiz. Hizmetlerimizden tüm Samsun halkı ücretsiz olarak faydalanabilir. Yaptığımız görüşmelerin ardından gizlilik esasımız sebebiyle kimsenin kimlik bilgisini, kişisel görüşmelerini asla üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz.

Burada aile kurulması, ailenin korunması, öğrencilerin sınav kaygılarıyla başa çıkabilmesi gibi birçok konuda bireylere ve gruplara danışmanlık hizmeti veriyoruz. Aile içi iletişim sorunları ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu sorunları yaşamamak için bizleri istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz."

2015 yılı içinde kurulan SABADEM'de şimdiye kadar 84 aile ve bireyleriyle görüşme yapılırken danışmanlık hizmeti alan ailelerde görülen sorunların tamamına yakının çözüldüğünü bildirildi. Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde yararlanmak isteyenler, "0 362 432 82 88" numaralı telefondan randevu alabiliyor.

Belediye, gençleri evliliğe hazırlıyor

Belediye, gençleri evliliğe hazırlıyor

Belediye, gençleri evliliğe hazırlıyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim