• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 16 °C

Başkan Yılmaz: “Daha Fazla İş, Daha Fazla Üretim”

Başkan Yılmaz: “Daha Fazla İş, Daha Fazla Üretim”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Mart yerel yönetimler seçiminden bu güne kadar ilçelerde tamamladıkları yatırımların ve hizmetlerin...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Mart yerel yönetimler seçiminden bu güne kadar ilçelerde tamamladıkları yatırımların ve hizmetlerin açılışlarını yapacaklarını söyledi.

İlçelerdeki çalışmaların tüm hızıyla süreceğini de ifade eden Başkan Yılmaz, kalan iki yılı toplumun yararına olacak en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleriyle Samsunum-1 Gemisi'nde bir araya geldi. AK Parti İl başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Büyükşehir Belediye Başkanı Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı öğle yemeğinin ardından Başkan Yılmaz, meclis üyelerine hitap etti.

30 Mart seçimlerinin üzerinden 23 ay geçtiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2 yılın çabuk ama hizmetler ve yatırımlar açısından dolu dolu geçtiğine dikkat çekti. Bundan sonraki 2 yılın da çabuk geçeceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, "Varlığımızın temeli olan insana hizmet etmek, topluma hayırlı olmak, insanımızın hayır dualarına muhatap olmak gibi amacı olan bizlerin, zamanı daha iyi değerlendirmek zorundayız. Daha fazla üretim, daha fazla iş ve daha fazla hayırlı hizmetler yapmalıyız. Benim çabam da hep bu yönde olmuştur. Bir günü dahi geciktirmemek için var gücümle çalışıyorum. Bu noktada atılacak ilk adım, inisiyatif ve irade ortaya koymaktır. Belediye başkanlarımızın bu noktada hassas olduğunu görüyorum. Ama zaman zaman güçlüklerle karşılaşabiliriz" dedi.

"ALLAH, ASKERLERİMİZİN VE POLİSLERİMİZİN YARDIMCISI OLSUN"

İl özel idarelerinin kaldırılmasının haklı nedenlerini, ne kadar doğru olduğunu halka ispat etmek için iki yılda kırsalda doludizgin yatırımlar ve çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Yılmaz, "Olağanüstü kaynak kullanıp titiz çalışmalara imza attık. Borçlandık ama üstesinden geleceğiz. Zorlandığımızda da bunu anlatacağız. Önümüzdeki süreci iyi yöneterek halkımızın bizden beklentilerini, bizimle ilgili imajı sarsmadan önümüzdeki süreci sürdüreceğiz. İşlerimiz iyi. Çalışmalar hızla devam ediyor. Kaynak sıkıntısını da çözeceğiz. Kaynak sıkıntısı yaşanmasının sebebi, Güneydoğu'daki terör mücadelesi, Suriye meselesi, enflasyonla mücadele gibi büyük sorumlulukların bize de yansımasıdır. Çok ciddi ve profesyonel bir ekonomi yönetimi uygulanıyor. Terör konusunda çok aktif ve kararlı bir mücadele veriliyor. İnşallah bu yaz, terörle mücadelede can kaybı olmadığı, şehit vermediğimiz bir sezon olur. Bu büyük mücadelenin en başında Sayın Cumhurbaşkanı var. Allah ona güç kuvvet versin. Onun iradesiyle teröre karşı büyük bir mücadelede veriliyor. Allah, askerlerimizin ve polislerimizin yardımcısı olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Geri bıraktıkları dul ve yetimlerinin sorumluluğunu da üzerimize alacak bir yönetim sergilememizi Allah bize nasip etsin" şeklinde konuştu.

Gerçekleştirdikleri ilçe toplantılarında 2 yılı iyi değerlendirip gelecek 2 yılın planlamasını yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Havza ve Ladik'te köylerin su meselesini acil konu olarak gördük. Su meselesini ertelemeyeceğiz. Su konusunu mutlaka çözeceğiz. Su, sağlık, büyük bir ihtiyaç demektir. Sondaj yapılarak aranıp bulunuyor, tahlile tabi tutuluyor. Bu süreci halkımıza anlatmanızı istiyoruz. İlçe toplantılarımızı bitireceğiz. Mart'ın sonu gibi bu toplantılar bittiğinde, bitirdiğimiz hizmetlerin açılışlarını yapalım. Profesyonel tanıtım ve reklam çalışmalarıyla etkileşim alanlarını da işin içine katarak, her ilçede 2 açılış yapalım. Ramazan ayına kadar bu açılış programlarını bitireceğiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz: “Daha Fazla İş, Daha Fazla Üretim”

Başkan Yılmaz: “Daha Fazla İş, Daha Fazla Üretim”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim