• BIST 116.432
  • Altın 165,962
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Başkan Tiryaki “Kalite Sempozyumu”nda

Başkan Tiryaki “Kalite Sempozyumu”nda
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Kalite Sempozyumu'nda yerel yönetimlerde hizmet kalitesini artıran faktörler ve Altındağ Belediyesi örneğini...

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Kalite Sempozyumu'nda yerel yönetimlerde hizmet kalitesini artıran faktörler ve Altındağ Belediyesi örneğini katılımcılarla paylaştı.

Başkan Veysel Tiryaki, Kalite Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenlenen, 17'nci "Kamu Kalite Sempozyumu"nda "Yerel Yönetimler ve Kalite" konu başlığında konuşmacı olarak katıldı. Sempozyuma çeşitli illerden belediyeler, bakanlıklar, çeşitli kamu kuruluşları, üniversite ve özel sektörden çok sayıda katılımcı ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi. Altındağ'da kaliteyi artırmak için yapılan çalışmaları anlatan Başkan Tiryaki'nin konuşması büyük beğeni topladı.

"DÜNYADA HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR. KİM ÇALIŞIYORSA, O KAZANIR."

Yerel idarelerde hizmet kalitesini artıran faktörleri anlatan Başkan Tiryaki, bu konudaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Türkiye'de yerel idarelerin yapması gerekenleri, avantaj ve dezavantajlarını gözler önüne seren Başkan Tiryaki, "Dünyada hiçbir başarı tesadüf değildir. Kim çalışıyorsa, o kazanır" dedi.

"Dünyadaki en önemli kaynak para, petrol ya da maden değil, insandır. Eğer insanı iyi yetiştirirseniz ve o insanı doğru yere yerleştirirseniz, her kurumda olduğu gibi yerel yönetimlerde de kalite performansı artacaktır" diyen Başkan Tiryaki bu sözleriyle katılımcılar tarafından alkışlandı.

"YEREL YÖNETİMLERİN ÖNEMİ HEM DÜNYADA HEM TÜRKİYE'DE GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR."

Değişen dünyada Türkiye'nin de değiştiğini, insanların taleplerinin farklılaşarak arttığını, yerel yönetimlerin bu talepleri karşılama noktasında daha duyarlı olmaya başladığını ve bunun bir zorunluluk olduğunu söyleyen Başkan Tiryaki, vatandaşın daha iyi hizmet alabilmesi için, işlerinin birçoğunu bağlı olduğu ilçe belediyesinde çözmesi gerektiğini, fakat var olan yapının buna müsaade etmediğini belirtti. "Belediyelerin görevin vatandaşın işini kolaylaştırmak olmalı. Ancak pek çok konuda yetki karmaşasından dolayı sıkıntı yaşanıyor" diyen Tiryaki, Türkiye'deki belediyelerin geçmiş yıllara göre çok büyük mesafe kat ettiğini ancak daha gidilmesi gereken çok yol olduğuna değindi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim