• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 11 °C

Başkan Karaosmanoğlu, "Gençlerimizin Yeteneklerini Keşfetmeliyiz"

Başkan Karaosmanoğlu, "Gençlerimizin Yeteneklerini Keşfetmeliyiz"
Gebze Belediyesi'nin "41 Genç 41 Gelecek" kapsamında geleceğin liderlerinin yetiştiği projenin üyeleri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu...

Gebze Belediyesi'nin "41 Genç 41 Gelecek" kapsamında geleceğin liderlerinin yetiştiği projenin üyeleri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in üzerinde hassasiyetle durduğu "41 Genç 41 Gelecek" projesinin bu yıl ki üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun konuğu oldular. Birliktelikte bir açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Gençlerimizi ve çocuklarımızı her yönüyle hayata hazırlamamız gerekiyor. Sadece ders kitaplarıyla değil, sosyal aktivitelerde de ön plana çıkmalıdırlar. Öğretmenlerimiz, veliler ve okul çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelidir" dedi.

İstanbul Şehir Üniversitesi ile kurulan işbirliği neticesiyle "41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Programı", son yıllarda özellikle yerel yönetimlerin gençler üzerinde sosyal projeler üretmesinin bir ürünü olarak da dikkat çekiyor. Üniversite ve akademi dünyasıyla, bilim, kültür ve sanat alanında ki model şahsiyetlerin tecrübe ve birikimlerinden yararlanacak 41 Genç, bu seferde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile tanışma ve fikir alışverişi yapma şansını yakaladı. Görerek, öğrenerek, yaparak ve yaşayarak liderliğe hazırlanacak gençlere hitaben Başkan Karaosmanoğlu, "Sizlerin geleceğe sağlıklı, donanımlı, ahlaklı, bayrağını seven, ailesine ilgili, ülkemize ve insanlığa faydalı bir birey olmanızı istiyoruz. Ülkemizin yarınında ki sorumluları siz gençler olacaksınız" şeklinde konuştu.

"Projenin temel hedefinde aktif, hedefe ulaşabilmeleri için özgüven, yeteneklerini keşfetme, güçlü yanlarını harekete geçirme, sosyal çevrenin zenginliğini, tarihi derinliğini ve medeniyet zenginliğini fark ederek Türkiye'nin gelecekte ki daha güçlü bir ülke olmasına sağlayacak gençler yetiştirmek olması da dikkat çekiyor" diyen Başkan Karaosmanoğlu, "Sizlerin gelecekte devletimizin başı olan Cumhurbaşkanı gibi bilgili, donanımlı ve lider özellikli olmanızı çok istiyoruz. Gelecekte gerek özel gerekse devlet içerisinde bu vatan toprağına ve bayrağına bağlı olan sizlerin, önemli görevlere gelmesi ülkemizin menfaatinedir" ifadelerini kullandı.

Başkan Karaosmanoğlu, "Bizler zor şartlarda yetiştik. Ancak bugün siz daha iyi imkanlarla eğitim görüyorsunuz. Ülkemizin güneydoğusunda yaşananları görüyorsunuz. Vatan ve insan sevgisinden uzak yetişen bir nesil gerek devletimize başkaldırırken milletimizi de huzursuz ediyor. İhmal edilmiş bir neslin nasıl tehlike saçtığını görüyorsunuz. İnşallah bunlar son bulacak, orada yavrularımız ve insanımız geleceğe umutla bakacaklar" diye konuştu.

"41 Genç 41 Gelecek" Projesi nedeniyle Gebze Belediyesini tebrik ettiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Yol, temizlik, çöp, park, altyapı ve üstyapı gibi birtakım hizmetler elbette yapılacak. Ancak bunların dışında diğer önemli görevler arasında sanatta, kültürde ve insanı mutlu edebilecek her konuda yerel yönetimlerimiz insanımızın hizmetinde olacak. Bunlardan ayırdığım diğer önemli bir hizmette eğitimdir ki oda yeni yetişen neslin hayata iyi hazırlanmasıdır. Bizler onların güzel bir insan olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda Kocaeli'de önemli adımlar attık, atıyoruz. İşte Gebze Belediyemizin "41 Genç 41 Gelecek" projesine her anlamda destek olacağız. Bu projeden dolayı Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker'e teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra öğrencilerden gelen soruları içtenlikle cevaplayan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkan Adnan Köşker'de projenin detayı hakkında bilgi aldı. Projeye katılan Aleyna Taşkın isimli öğrencide Başkan Karaosmanoğlu'na okudukları kitaplardan bir set hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim