• BIST 112.122
  • Altın 174,419
  • Dolar 4,0349
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 24 °C

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yerel Yönetimler İle Buluşuyor" etkinliği...

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yerel Yönetimler İle Buluşuyor" etkinliği kapsamında üniversiteli öğrencilerin konuğu oldu.

CBÜ Muradiye Kampüsü'nde gerçekleştirilen konferansta Başkan Mehmet Çerçi, yerel yönetimler ile ilgili fikirlerini üniversite öğrencilerine anlattı. Konferansa Başkan Çerçi'nin yanı sıra Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, CBÜ öğretim üyeleri, CBÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza Gökbunar ve öğrenciler katıldı. Başkan Çerçi, modern çağdaş belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Manisa'nın büyükşehir olmasıyla merkezde Manisa'nın en büyük ilçesi olan Yunusemre oluştu. Yunusemre ilçemizde şehirlerdeki çarpık kentleşmenin önüne geçmek, insanlara bir kimlik kazandırmak, meslek edindirmek, günlük aktivitelerin yapılacağı bir mekan hazırlamak için projeler üretiyoruz. Çocuklarımız için spor alanları, engelliler için engelli yaşam alanları kuruyoruz. İki ayrı motorize ekibimiz bakıma muhtaç yaşlılarımızı buluyor. Bu ekiplerimizin içerisinde iki bayan iki erkek personelimiz var. Yaşlımız erkek ise bu ekimizdeki erkek personellerimiz amcamızın tıraşını yapıyor. Kadınlar ise evini temizliyor. Yani yaşlısına gencine, kadınına erkeğine yönelik belediye hizmetlerini her alanda yapıyoruz. Bir taraftan geleceğin kentini inşa ederken, diğer taraftan rutin belediyecilik hizmetlerini eksiksiz yerine getiriyor, sosyal belediyecilik hizmetleriyle ilgili kararlı adımlar atıyoruz. Yunusemre Belediyesporumuzda bin 500 sporcumuz var. 12 branşta öğrencilerimiz ile başarılı bir süreç yaşıyoruz. Modern, çağdaş bir belediyecilik anlayışı ile projelerimizi şekillendiriyoruz. Bu işleri yapmak için iki temel dinamik var. Birisi kaynak üretmek, diğeri ise elinizdeki imkanları tasarruf ile kullanmaktır." şeklinde konuştu.

"BAŞKANIMIZ EĞİTİME BÜYÜK KATKI YAPIYOR"

CBÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza Gökbunar da, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'nin rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra bir çok projeye imza attığını vurgulayarak, "Başkanımız eğitime büyük katkı vermektedir. Yerel yöneticiler kendi hizmetlerinin yanı sıra şehrin geleceğini de etkileyerek ona yön verirler. Dolayısıyla burada geleceğin gençleri ve aydın kişileri var. " dedi.

"TALEPLERİMİZ YERİNE GETİRİLİYOR"

Rektör Yardımcısı Bilal Gümüş ise Başkan Mehmet Çerçi'nin üniversiteye katkıda bulunduğunu belirterek,"Yunusemre Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi, üniversitemizde hocalık yapmıştır. Benim de yakın arkadaşımdır. Türkiye çok değişti. Bu değişime öğrencilerimizin de ayak uydurması gerekmektedir. Yunusemre Belediyemiz üniversitemize katkıda bulunmaktadır. Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Tıp Fakültesi öğrencilerimizin kongresine katkıda bulundu ve üniversitemizin çevre düzenlemesini gerçekleştirdi. Taleplerimizi yerine getirdiği için kendisine çok teşekkür ederiz." diye konuştu.

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu

Başkan Çerçi, Mcbü’lü Öğrenciler İle Konferansta Buluştu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim