• BIST 106.935
  • Altın 171,749
  • Dolar 4,0527
  • Euro 4,8911
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 23 °C

Bartın’da Çocuk Ve Ergen Psikiyatrisi Polikliniği Hizmete Girdi

Bartın’da Çocuk Ve Ergen Psikiyatrisi Polikliniği Hizmete Girdi
Bartın Devlet Hastanesi'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümüne uzman hekimin atanmasının ardından poliklinik hizmetlerine başladı.

Bartın Devlet Hastanesi'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümüne uzman hekimin atanmasının ardından poliklinik hizmetlerine başladı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doktor Osman Açıkgöz, "Genel sekreterliğimiz bünyesindeki Bartın Devlet Hastanesine uzun zamandır ilimizde eksikliği hissedilen Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümüne uzman hekimin de atanmasıyla polikliniğimiz açılarak Bartın halkımıza hizmet vermeye başlandı. Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek binası 3. Katında açılan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi polikliniğimizde, 0-18 yaş arasındaki (18 yaş dahil) çocukların ruh sağlığı sorunları ile bebeklik, okul öncesi, okul çağı ve ergenlik dönemlerine ait gelişimsel ve psikiyatrik bozukluklarla ilgili poliklinik hizmeti verilecektir" dedi.

Çocuk sağlığını önemsediklerini ifade eden Açıkgöz, "Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanı, tüm dünyada ve ülkemizde hızla gelişen bir bilim dalıdır. Çocuk ve ergenlerde ortaya çıkan zihinsel, duygusal ve davranışsal sorunları erken dönemde saptayıp önlemeye ve tedavi etmeye çalışan "Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi," Temel araştırma alanları ; Depresyon ve İntihar Eğilimi, Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Otizm, Çocukluk ve Gençlik Çağı Psikozları, Anksiyete, Sosyal Fobi, Yeme ve Uyku Bozuklukları, Tik Bozuklukları, Psikosomatik Hastalıklar, Madde Bağımlılığı, Farmakoterapi, Psikoterapi, vs. bir çok hastalıkları içermektedir. Ayrıca Çocuk ve ergenlerin psikometrik değerlendirmeleri kapsamında gerektiğinde psikologlar tarafından nöropsikolojik testler, zeka testleri ya da gelişimsel tarama testleri uygulanacaktır. Çocuk ve ergen psikiyatrisi uzman hekiminin hastanemize gelmesiyle, çocuk hastalarımızın beden sağlığı kadar ruh sağlığı ile ilgili problemlerinin de takibi ve tedavisi hastanemizde yapılabilecek. Böylelikle daha önce Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi hastalıklarının teşhis ve tedavisi için il dışındaki başka merkezlere gitmek zorunda kalan hastalarımız artık hastanemizde teşhis ve tedavilerini olabilecekler" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim